Kumluca Çamlığı’na Çağdaş Düzenlemeler gerek

014 (3)037 (2)Kumluca Çamlığı-1

Yeşil alan yoksulu Uzunköprü’nün bir bölümü ağaç kıyımına uğrayan Bülbül Korusu’ndan sonra 2. Yeşil değeri Kumluca Çamlığı uygulanacak çağdaş düzenlemelerle örnek mesire yeri olarak Uzunköprü halkının kullanımına sunulmayı bekliyor.

Uzunköprü’nün yeni mahallesi Çöpköy ile ilçe merkezi arasında bulunan Kumluca Çamlığı’nın uzun yıllar sahipsiz kalmasına karşın günümüze ulaşan iki yeşil alandan bir tanesi olduğunu ifade eden ilçe halkı, söz konusu alanın bir an önce yapılacak gerekli düzenlenmelerle kötü görüntülerden arındırılarak örnek bir mesire yerine dönüştürülmesini istedi.

Kumluca Çamlığının büyük bir bölümünün bakımsız ormanlık alan görünümünde olduğunu dile getiren ilçe halkı taleplerini şu sözlerle ifade etti:

“İlçemize özellikle sıcak yaz günlerinde bunaltıcı hava hakim olmaktadır. Böyle havalarda sahilllere gitme imkanı bulunmayan ilçe halkının gidebileceği 2 yerden bir tanesi Kumluca Çamlığıdır. Böyle zamanlarda Kumluca Çamlığı ve tam karşısında bulunan Kumluca Göleti tam bir insan akınına uğramakta, Çamlığın orta halli düzenleme gören küçük bir bölümünde yer bulmak imkansızlaşırken, insanlar çamlığın düzenleme görmeyen bölümlerinde havasız bir şekilde piknik yapmak zorunda kalmaktadırlar. Belediye başkanımızdan Kumluca Çamlığında çağdaş düzenlemelere gitmesini talep ediyoruz.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s