UTB Başkanı EGEMEN ASLAN EDİRNE 2. HAYVANCILIK SEMİNERİNE KATILDI

Büyükbaş Hayvan Sağlığı ve Buzağı Hastalıklarında Koruyucu Önlemler konulu 2. Hayvancılık Semineri 24 Ocak 2018 Çarşamba günü Edirne Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlendi. Sivil toplum kuruluşlarının başkanları, üyeleri, köy muhtarları ve yetiştiricilerin katıldıkları seminere Uzunköprü Ticaret Borsası’nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan katıldı.

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Serhat Alkan ve Prof. Dr. Ömür Koçak’ın Büyükbaş Hayvan Sağlığı ve Buzağı Hastalıklarında Koruyucu Önlemler başlıkları altında bilgiler aktardıkları seminer Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Atilla Bayazıt’ın açılış konuşması ile başladı.

Seminerde İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Serhat Alkan ve Prof. Dr. Ömür Koçak tarafından katılımcılara Döl Verimi ve Süt Sığırlarında Kızgınlık Tespiti, Suni Tohumlamadan Doğan Sağlıklı Buzağılar, Yeni Doğan Buzağı Bakım Şartları hakkında, Prof. Dr. Ömür Koçak tarafından ise Buzağı Bakım ve Besleme, Yetiştiricilikte Buzağı Ölümlerinin Önüne Geçilmesi, Hayvan Bakım Şartlarının Mastitis ve Tırnak Hastalıklarına Etkisi konularında detaylı sunumlar gerçekleştirildi.