ADD Trakya Şubelerinden, Alpullu Şeker’in Satışına Hayır!

ADD GYK Üyesi ve Trakya Bölge Sorumlusu Melek ESMER, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, “1926 yılında kurulmuş ATAMIZ’ın mirası olan ve Cumhuriyetimizin ilk şeker fabrikası “ALPULLU ŞEKER”in satışına Atatürkçü Düşünce Derneği Trakya şubeleri HAYIR demektedir.” açıklamasını yaptı.

Açıklamadın tam metni şöyle;

“Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK Cumhuriyetin 6 İlkesinden birini Devletçilik yapmıştır ki;
Devletin Ekonomide öncü bir rol üstlenmesi gerektiğini düşünüp, bir ülke için şah damarı niteliğinde ki fabrikaların arttırılmasının geliştirilmesinin çok önemli olduğunu yıllar önce öngörmüş ve demiştir ki” Tam bağımsızlık ancak mali bağımsızlık ile mümkündür.Bir devletin maliyesi bağımsızlıktan yoksun olursa o devletin bütün hayat ışıklarında bağımsızlık felç olur” zira bir ülkenin tarımı ve kendi başına gıda üretme kapasitesi gerçekgücünün ve bağımsızlığının göstergesidir.

Bugün gelinen noktada Türk Şeker kurumunun kapatılması ardından 14 Şeker fabrikasının satışa çıkarılması hem sağlık hem ekonomik tehlike doğururken;Bölgemizde ki en büyük ekonomik değerolan çiftçimizin umudu şeker pancarı ekimi yok edilmek üzere, buna bağlı olarak NBŞ kullanımının artması ile halkımızın sağlığı ciddi bir tehlikeye sokulmuştur kanser,diyabet ve obezite inanılmaz hızla artış göstermektedir.

Tüm bunlar için Atatürkçü Düşünce Derneği Trakya şubeleri bu talana DUR demek adına,
31 mart 2018 Cumartesi günü PANKO Birlik öncülüğünde yapılacak olan basın açıklaması ve Mitinge katılıyor tüm halkımızı duyarlı olarak bu talana dur demeye çağırıyoruz. (ADD TRAKYA ŞUBELERİ)

Melek ESMER
ADD GYK Üyesi
Trakya Bölge Sorumlusu”

Otomatik alternatif metin yok.