Uzunköprülü İl Genel Meclisi Üyeleri arasında “Doktor” gerilimi

Uzunköprü Devlet Hastanesine gerçekleşen Kadın Doğum Uzmanı ataması, İl Genel Meclisinin Uzunköprülü üyeleri arasında gerilime neden oldu. Konuyla ilgili tepkilerini sosyal medyada yaptıkları paylaşımla dile getiren CHP’li İl Genel Meclisi üyelerinin söz konusu paylaşımı şöyle: ”

Uzunköprü de ki vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda Uzunköprü Devlet hastanesinde Kadın Doğum Uzmanı Op.Dr. Lütfü CİVELEK emekli olması sebebiyle Uzunköprü Devlet hastanesinde Kadın Doğum Uzmanı Kadrosu boşalmış ve görevlendirme ile Hastanemize haftada iki gün Kadın Doğum uzmanı gelmekteydi. Vatandaşlarımız devamlı bir doktor olmadığı için sıkıntılar meydana geldiğinden konuyla ilgili olarak Uzunköprü Devlet Hastanesi başhekim vekili Osman DURMAZ ve İl sağlık müdürümüz Dr. Ali Cengiz Kalkan la görüşmelerimiz neticesin bir aylık görevlendirme yapılmış ve tüm gün hastanemizde hizmet vereceğini konuyla yakından ilgilendiklerini en yakın zamanda çözüme kavuşturacaklarını ifade etmişlerdi ayrıca il genel meclisini bizleri ziyaret eden Edirne Ak parti milletvekilimiz sayın Fatma Aksal da konuyu aktardık konunun önemli olduğunu ve yakından ilgileneceğini bizlere ifade etmişti
Uzunköprü CHP İl Genel Meclis üyeleri olarak teşekkür etmiştik Uzunköprü AKP İl genel meclis üyesi Nedret AKBULUT konuyla ilgilenmemizden rahatsız olmuş bize sizin görev alanı dışındaki işler olduğunu ifade etmişti bizler vatandaşın talepleri doğrultusunda konuyla ilgili girişimlerde bulunmuştuk. Hocam şimdi hastanemize doktor atandığını müjdelemiş.. bu konu onun görev alanına girdiği için her halde olacak Uzunköprü gazetesine açıklama yapmış kendisine teşekkür etmeyi unutmuştuk. Uzunköprü il genel meclisi üyeleri olarak kendisine de müjdeli ve sevindirici haber için teşekkür ederiz.
Uzunköprü ye zerre kadar iyiliği geçen kim olursa olsun teşekkür etmeyi biliriz hiçte gocunmayız Emeği geçenlere teşekkürler.”