Sandığa Giderken söze değil işe bakınız

mühür

          Genel yada yerel seçimlerde sandık başına giderken öncelikle bilinmesi gereken,  kendisine oy vermesi için halkı sandığa davet eden adayların söyledikleri sözler değil, hazırladıkları hizmet programları önemlidir. Çünkü seçim sonralarında halka götürülecek hizmetin kalitesini ve sürekliliğini meydanlarda söyledikleri değil, yazıya döktükleri çalışma programları belirler.

Bugüne kadar adayların yazıya döktükleri ile değil de söze döktükleri ile ilgilenen halkımızın, bu ilgisinin sonunda sandıktan çıkardıklarının ortaya nasıl hizmet kalitesi koyduklarını, yıllardır yaşayarak hep birlikte görüyoruz.

İlçe halkının, ‘Çok konuşanın yalanı da çok olur’ doğru tespitinden hiç olmazsa bu seçimde gerekli dersi çıkartarak, adayların hizmet proğramlarına bir göz atmalarını, hatta o proğramı okuduktan sonra bir güzel katlayıp özenle saklamalarını öneririz.

Ve göz attıkları o hizmet programlarında yer alan konuların kaçının, ilçenin geleceğini belirleme gücüne sahip olan ekonomik çözüm merkezli olduğuna bakarak aklının bir köşesine yazmasını altını çizerek belirtiriz.

Yapılacağı sözünü verdikleri hizmetlerin çözümlerinin hangi kaynaktan sağlayacağına…

Mevcut kaynakları yeni kaynaklarla destekleyerek geleceğe dönük hizmet belediyeciliğini mi?..

Yoksa…

 Bilinen kaynaklarla idare ederek, mazeret belediyeciliğini mi hedeflediğine, özellikle dikkat etmelerini ısrarla öneririz.

Çünkü yediden yetmişe herkes biliyor ki; yaşanan bu çöküş sürecinde Uzunköprü başkanını, işsiz aşsız halk sabır taşı kesilerek umudunu arıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s