Okan Gaytancıoğlu, YAKINDA HERŞEYİN SAHİBİ KATARLILAR OLACAK…

İstanbul Boğazının eşsiz manzarasının en önemli unsurlarından biri olan ve adeta Boğaz’la bütünleşen yalılar Katar”lılara satıldı.
Sarıyer”deki Kocataş yalısı, Yeniköy”deki Şehzade Burhanettin Efendi yalısı, Erbilginler yalısı bunlardan bazıları. Bitmedi;
Finasbank, Digiturk, Abank, Banvit, Boyner, Ankas, Bmc, Ergo, Portfö gibi şirketler Katar”lılara satıldı. Bitmedi; Tavukçuluk sektörünün devlerinden olan BANVİT, Katarlılara satıldı, ÇAYKUR’un varlık fonundaki hisselerinin önemli bir bölümünü Katarlılar aldı.
Bitmedi; inşaat sektöründe faaliyet gösteren birçok firmayı Kararlılar aldı.
Şimdi sıra Milli savunmanın direği olan Tank palet fabrikasına geldi. Tank palet gibi stratejik bir fabrikanın yarısı Katar”a yarısı Ethem Sancak”a veriliyor. İsçi haklarını koruyacağız deniliyor. Aynı yalanlar Türkiye Elektrik Kurumu”nda Telekom”da, madenlerde, Şeker fabrikalarında Seka”da söylendi. Peki öyle mi oldu? Olmadı.
Ordunun malı yerli olmalı milli olmalıdır.
İleride bir savaşta iletişim enerji ve savunma gerekecektir. Bunu özel şirketlere, başka ülkelere tahsis etmek ne kadar güvenli olabilir? Tank palet fabrikası Milli savunmanın direğidir.

TANK PALET fabrikasının özelleştirilmemesi, yani Devlette kalması TBMM’de görüşüldü, ancak AKP ve yardımcısının oylarıyla satılmasının yolu açıldı. AKP ekonomik sıkıntılarda Katar dan her fırsatta gelen dolarları alırken elbet bu borçlanmanın bir bedeli olacaktı. Tank Palet gibi stratejik bir fabrikanın yarısının Katar”a yarısının Ethem Sancak a verilmesinin nedeni Tank Palet’in sözünün Katar a daha önceden verilmiş olmasıdır. İlerde zaman içinde Ethem Sancak’da cüzi bir bedelle hisselerini Katar”a satarsa hiç şaşırmayın.

.