Korku aklı ve vicdanı esir aldığında…

 

Siyaset yapanlarımızın büyük bir bölümü, geçmişi okuyarak gerekli dersler çıkarma konusunda ABD yararına siyaseten özürlü oldukları için, ülkenin çok değerli zamanı ve kaynakları kör dövüş çıkmazlarında heba edilerek, doymak bilmeyen çıkar hesaplarında yitiriliyor.

Bu siyasetçi aymazlığı, dünden bugüne tek başına hükümet etme ayrıcalığını eline geçiren siyasetin değişmez yöntemi olma durumunu korurken, diğer yerleşik yönetim dinamikleri o yöntemin kör sağır dilsiz tanığı olabiliyor. Haklar konusunda duyarlılığın arttığı bu çağda bile, iktidar olanakları seferber edilerek insanlar dilsiz tanık olmaya zorlanabiliyor..

Hal böyle olunca, ülkenin halk çoğunluğunun durumunu kestirebilmek ya da net bir şekilde görebilmek için, iktidar olanaklarından, siyasal pozisyonuna ve yalakalık başarısına göre bol kepçe yararlandırılanlardan olmamanız yeterlidir.

Ülkemizde bir süredir yapılanların son günlerde insanilikten uzaklaşmasının ve hak hukuk tanıma konusunda tüm ayarları bozmasının tek mantıklı açıklaması, duyulan korkunun aklı ve vicdanları esir almış olmasıdır. (Nazmi METİN)

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s