İmamoğlu, ‘Proje misiniz?’ sorusunu yanıtladı: Trabzon’u 40 haneli köyünde doğmuş Atatürk cumhuriyetinin bir projesiyim

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Okan Bayülgen’in “Siz proje misiniz?” sorusuna, “Evet ben bir projeyim. Ama şöyle bir projeyim. Trabzon’un 40 haneli bir köyünde 60 metrekare evde doğmuş, Atatürk cumhuriyetinin bir projesiyim” şeklinde yanıtladı.

TV100’de yayınlanan “Uykusuzlar Kulübü” programına CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nu konuk alan Okan Bayülgen, “Siz bir proje misiniz?” diye sordu.

İmamoğlu, Bayülgen’in sorusuna, “Evet ben bir projeyim. Ama şöyle bir projeyim. Trabzon’un 40 haneli bir köyünde 60 metrekare bir evde 3 yeni evli çiftin oturduğu, kuzenlerin olduğu bir evde doğmuş bir çocuğum. Köy hayatıyla yetiştim. Okuma yazma bilmeden esnaflığı öğrenmiş biriyim. Çocukluğumda bile mal satıp para kazanmayı öğrenmiş bir çocuğum. Babam inşaat yapardı ama beni patron yetiştirmedi, beni orada amele yaptı. Bu olağanüstü bir durumdu.  Bu proje Atatürk cumhuriyetinin bir projesi. Beni İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı yapan bir proje” yanıtını verdi.İmamoğlu’nun programdaki diğer açıklamaları da şöyle:

* Artık biliyorsunuz 3-4 yaşında çocuklar bile YSK’yı biliyor, ilçe seçim kurulunu biliyor, mazbatayı biliyor; “Mazbatayı ver, mazbatayı ver” diye bağırıyor.

* (‘Siyasi muhalifleriniz sizinle ilgili bir çok araştırmalar yapıyor, bir şey bulamıyorlar. Bu kadar temiz olmamanız lazım değil mi? Yani, bir şey çıkması gerekmiyor mu?’ sorusuna) Ne aradıklarını bilmiyorum.

* Minnacık çocuğun bile önünde eğilmeyi bilmeyen, bu ülkede asla makam sahibi olmasın.

İmamoğlu programın sonunda da horon oynadı.