CHP İlçe Başkanı Özlem Becan, Felakete uğrayan her vatandaşımızın yanındayız. Yanında olmaya da devam edeceğiz.

CHP Uzunköprü İlçe Başkanı Özlem Becan, sosyal medyada yaptığı bir paylaşımında, gündemi değerlendirerek, “Felakete uğrayan her vatandaşımızın yanındayız. Yanında olmaya da devam edeceğiz.” dedi. CHP İlçe Başkanı Becan’ın, noktasına virgülüne dokunmadığımız  paylaşım metni şöyle;

“Az önce Cnn Türk’te Çakmak Köyü’nün yoğun yağış sebebi ile yaşadığı sıkıntıyı izledik. Köylüler derenin temizlenmesi için çağrıda bulunuyorlar. Çakmak köylüsünün sesini kamuoyuna duyurmak her şeyden önce bir insanlık vazifesidir. Çakmak’ta evini su basan mağdurların da, emeği, ekmeği elinden alınan pancar işçisinin de, mazotun 5,30 TL olduğu ülkemizde hala üretmeye çalışan çiftçinin de sesi biz olacağız, onların sesi Cumhuriyet Halk Partisi olacak.
Asılsız iddia dediğiniz, dayanağı yok dediğiniz sözlerin kaynağı bellidir. Akp’nin hizmet verme kıstasının aldığı oy olduğunu bizzat Akp’li İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Mevlüt Uysal söylemiştir. Ülkemize, bu zihniyet ve ucuz siyaset 2002 yılında gelmiştir.
Bırakınız bu kelime oyunlarını, biz yandaşın değil, ezilen yurttaşın hesabının peşindeyiz. Mevcut iktidar döneminde bankalara olan borcu 5.1 milyar TL’den 85 milyar TL’ye çıkan, borcu tam tamına 17 kat artan çiftçinin derdindeyiz. Tarımı bitiren; ithal et, ithal saman, ithal nohut, ithal mercimekle çiftçiye ne yaşam ne rekabet şansı bırakan tarım politikalarının derdindeyiz.
6 milyar TL’den, 500 milyar TL’ye çıkan tüketicinin banka borcunun derdindeyiz. Kazanamadığı için geleceğini harcayan vatandaş sizin umurunuzda mı?
1 M3 dogalgaz 17 yılda 39 kuruştan, 114 kuruşa çıkmış ama ben şu vanayı çevireyim derdindesiniz.
Büyük tüp 20 TL’den 95 TL’ye çıkmış insanların evinde tencere kaynıyor mu? İşsizlik oranı %10,4 iken eve ekmek götürmek hele ekmeğin fiyatı 4 kat artmış iken o kadar kolay olmuyor.
80 yıllık dış ticaret açığı 247 milyar dolar iken mevcut iktidar döneminde 960 milyar dolar olmuş üretmiyor, tüketiyoruz ülkemizin kaynakları işçiye, sanayiciye değil, yurtdışına gidiyor. Siz ülkenin parasının Man adasına gitmesine karşı değilsiniz ama biz memleketin kaynakları memlekete kalsın derdindeyiz.
Kilosu 4.500 TL olan beyaz çay içenleri savunanlar, köy kahvesinde siyah, demli bir çay içmemizi elbette yadırgıyor.
Bu bizim siyaset tarzımız değil, yaşam tarzımızdır. Felakete uğrayan her vatandaşımızın yanındayız. Yanında olmaya da devam edeceğiz.”