Çelebi’den istifa çağrısı: Koltuğa yapışmaması lazım!

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, “Verilerin toplanacağı uygulama çalışmadı. Sahada sağlanan başarı teknik aksaklıkla gölgelendi. Ortada önemli bir sorun var. Bedeli neyse ödenmeli.” dedi.

24 Haziran’da CHP İzmir Milletvekili seçilen Mehmet Ali Çelebi, Sözcü’ye konuştu.

MOBİL UYGULAMA ÇALIŞMADI!

“50 bin sandığın boş bırakıldığı iddia edildi. Doğru mu?” sorusuna Çelebi,”Hayır. Sahada hiç olmadığımız kadar güçlüydük. Yaklaşık 400 bin sandık görevlisi YSK’ya bildirildi. Elbette ki sandığa gitmeyen, sandıktan baskıyla uzaklaştırılan, darp edilen görevliler olmuştur. Bu iddiayı ortaya atanlar keşke Erzurum, Şanlıurfa gibi illerde  bizlere eşlik etselerdi.” diye cevap verdi.

“Fakat tüm bunlara karşın Türkiye seçim sonuçlarını öğrenemedi.” sorusu üzerine Çelebi şöyle konuştu:

“Organizasyonda veriler Adil Seçim Platformu’nun mobil uygulaması üzerinden CHP Genel Merkezi’ne aktarılacaktı. Mobil uygulamayı CHP olarak bizim ekiplerimiz yaptı. Fakat verilerin akacağı ve toplanacağı mobil uygulama çalışmadı. Sahada sağlanan başarı Adil Seçim Platformu’ndaki teknik aksaklıklar yüzünden gölgelendi. Onca emek heba oldu. Seçim gecesi halk bilgisiz kaldı. Halkın üzüntüsü ve hayal kırıklığı çok büyük oldu. Ben de çok üzgünüm. Ortada önemli bir sorun var. Bedeli neyse ödenmesi gerekiyor. Sorumluluk makamında olanların başarısız olunca koltuğa yapışmaması lazım. Güven sorununu gidermek ve umutları yeniden yeşertebilmek için hesap vermek gereklidir.”