31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Uzunköprü sorunlarına çözüm bulacak Başkanını, halk umut olacak ismi arıyor-2

Seçim süreçlerinde adayların söyledikleri sözler değil, hazırladıkları hizmet programları önemlidir.

Seçim süreçlerinde adayların söyledikleri sözler değil, hazırladıkları hizmet programları önemlidir. Çünkü seçim sonralarında halka götürülecek hizmetin kalitesini ve sürekliliğini meydanlarda söyledikleri değil, yazıya döktükleri çalışma programları belirler.

Bugüne kadar adayların yazıya döktükleri ile değil de söze döktükleri ile ilgilenen halkımızın, bu ilgisinin sonunda sandıktan çıkardıklarının ortaya nasıl hizmet kalitesi koyduklarını, yıllardır yaşayarak hep birlikte görüyoruz.

İlçe halkının, ‘Çok konuşanın yalanı da çok olur!’ doğru tespitinden hiç olmazsa bu seçimde gerekli dersi çıkartarak, adayların hizmet programlarına bir göz atmalarını, hatta o programı okuduktan sonra bir güzel katlayıp özenle saklamalarını sağlık veririm.

Ve göz attıkları o hizmet programlarında yer alan konuların kaçının, ilçenin geleceğini belirleme gücüne sahip olan, ekonomik çözüm merkezli olduğuna…

Yapılacağı sözünü verdikleri hizmetlerin çözümlerinin hangi kaynaktan sağlayacağına…

Mevcut kaynakları yeni kaynaklarla destekleyerek geleceğe dönük hizmet belediyeciliğini mi…

Yoksa, bilinen kaynaklarla idare ederek, mazeret belediyeciliğini mi, hedeflediğine, özellikle dikkat etmelerini ısrarla öneririm.

Çünkü yediden yetmişe herkes biliyor ki; yaşanan bu çöküş sürecinde Uzunköprü başkanını, işsiz aşsız halk umudunu arıyor. (Nazmi METİN)