MERİÇ KAYMAKAMLIĞINDAN OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI

Meriç Kaymakamı Erinç DEMİR başkanlığında, Kaymakamlık Şehit Ömer HALİDEMİR Konferans Salonunda Okul Güvenliği toplantısı yapıldı.
Toplantıya Belediye Başkanları, Daire Amirleri, Köy ve Mahalle Muhtarları, Okul Müdürleri ile Okul Aile Birliği Başkanları katıldılar.
Kaymakam Erinç DEMİR, İlçemiz eğitim öğretimin birinci dönemini huzurlu ve güvenli şekilde tamamladı. Gerek güvenlik birimlerimizin aldığı tedbirler gerek okul idarecilerimizin veliler ve muhtarlarla aldıkları ilave tedbirler neticesinde, İlçemiz çok huzurlu ve güvenli bir eğitim dönemini geride bıraktı. İlçemizin eğitimini en üst düzeye çıkarılması için el birliğiyle çalışılması gerektiğini ifade etti.
Eğitim öğretim yılının ikinci dönemini de aynı şekilde sonuçlandırmak istediklerini ifade eden Kaymakamımız Sayın Erinç DEMİR, okullarda ve okul çevrelerinde emniyet ve jandarma personelinin güvenliği sağladıklarını, vatandaşın okul çevresinde herhangi bir hadiseyle olumsuz bir durumla karşılaştıklarında direkt olarak güvenlik güçlerini arayabileceklerini vurguladılar. Okullarda güvenliğin üst seviyede olduğunu her okulda gündüz ve gece görüşlü kameraların bulunduğunu söylediler.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray OCAK, İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı ile birlikte ortak çalışmalar yaparak okul servislerinin denetlendiğini aynı zamanda uyuşturucu konusunda öğrencilerimize seminerler yapılacağını ifade ettiler.
İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Tolga BALKAN, okullarda ve okul çevrelerinde gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını belirterek uyuşturucuyla ilgili herhangi bir vakayla karşılaşmadıklarını belirttiler.
İlçe Emniyet Amiri Mehmet SAĞLAM, İlçe Jandarma Komutanlığı ile birlikte ortak çalışmalar yaptıklarını, okulların sürekli olarak kontrol edildiğini, güvenlik önlemlerinin alındığını herhangi bir olumsuz durumda okul müdürlerinin, velilerin emniyete ulaşarak gerekli uygulamaların yapılacağını belirttiler.
Kaymakamımız Sayın Erinç DEMİR, toplantıya katılan Belediye Başkanları, Daire Amirleri, Köy ve Mahalle Muhtarları, Okul Müdürleri ile Okul Aile Birliği Başkanlarına teşekkür ederek, okullar için yapılacak her şeyin el birliği ile yapılmasını tekrar vurguladılar.