MERİÇ KAYMAKAMI ERİNÇ DEMİR’İN 14 MART TIP BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Meriç Kaymakamı Erinç Demir, 14 Mart Tıp Bayramı kutlama mesajı yayınladı. Mesajın tam metni şöyle:

“14 Mart 1827 tarihinde Tıbbiye-i Şahane Mektebinin kuruluşu nedeniyle 1937 yılından bu yana Tıp Bayramı olarak kutlanan 14 Mart gününü, bilim ve teknolojinin baş döndürücü hızla ilerlediği tıp alanında her gün kaydedilen yeni, bilimsel gelişmelerin ışığında idrak etmekteyiz.

Vatandaşlarımıza kolay, hızlı, erişilebilir ve etkili sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görev başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza düşmektedir. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi, tüm insanlığın ve toplumun en önemli hedefi ve görevidir. Bu nedenle hekimlik mesleği, ehemmiyetini hiçbir zaman yitirmemiş ve kutsal bir meslek olarak kabul görülmüştür.

Gece gündüz, soğuk sıcak, 7 gün 24 saat demeden şartlar ne olursa olsun fert ve toplumun sağlığını korumak, insanların huzurunu ve mutluluğunu sağlamak, herkesin derdine çare olmak için koşan doktorlarımız, bu kutsal görevi büyük bir gayret ve meslek aşkıyla yerine getirirken hak etmedikleri bazı olumsuz davranışlara ve şiddete maruz kalması da üzücü bir olaydır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi, sağlığımızı emanet ettiğimiz Türk hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın bu hizmet kervanında özveri ve inançla, meslek onuruna yakışır bir şekilde hizmet üretmeye devam edeceklerine inancım sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle; İnsanı yaşatmayı, insanlığa daha kaliteli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük gayretle yerine getiren doktorlarımız, hemşirelerimiz, ebelerimiz ve bütün sağlık çalışanlarının “14 Mart Tıp Bayramını” içten dileklerimle kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.”