KAVAKLI HÜRMÜZ VE İBRAHİM ATAŞ İLK VE ORTAOKULUNDAN AŞURE ETKİNLİĞİ

Meriç’e bağlı Kavaklı Köyünde eğitim ve öğretim veren Kavaklı Hürmüz ve İbrahim Ataş İlk ve Ortaokulu Muharrem Ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenledi.
Etkinliğe Meriç Kaymakamı Ekrem GÜNGÖR’ün yanı sıra Daire Amirleri, Akçadam Köyü Muhtarı ve Kavaklı Köyü Muhtarı, Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu, Öğrenciler ve Veliler katılım sağladılar.

İlçe Kaymakamı Ekrem GÜNGÖR, “Bereketin paylaşmanın birlik ve beraberlik bilincinin en üst noktaya eriştiği Muharrem Ayında ortak sevinç ve hüznümüzü yine hep birlikte yaşıyoruz. Mezhebi, rengi, ırkı ne olursa olsun tüm Müslümanların kardeş olduğu, farklı nimet ve tatların bir araya gelmesiyle oluşan Aşurede aslında bu bütünlüğü simgeliyor. Bu duygu ve düşüncelerle Muharrem ayının ülkemize, tüm İslam Alemine sağlık, huzur ve bereket getirmesini dilerim.” şeklinde temennilerde bulundular.

Kaymakam Ekrem GÜNGÖR aşure etkinliği bittikten sonra Kavaklı Hürmüz ve İbrahim Ataş İlk ve Ortaokulunu gezerek eksiklikler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alıp öğrencilerle bir süre sohbet ettiler.