TRED, 5. Sanat Buluşmasını Alanya’da gerçekleştirecek

Trakya Ressamlar Derneği’nin (TRED) 2017-2018 etkinlik dönemi sergileri, ‘Uluslararası Sanat Buluşmaları’ nın 5. cisi 1 Nisan 2018 tarihinde Alanya’da açılacak. 1 Nisan 2018 Pazar günü saat:17:30’da Alanya Kültür Merkezi Sergi Salonunda açılacak olan sergi Alanya Belediyesinin katkılarıyla ulusal ve uluslar arası sanatçı katılımlı gerçekleştirilecek.

 

2017-2018 etkinlik dönemi sergilerinin de, daha önceki etkinlik dönemlerinde gerçekleştirilen sergiler gibi, belediyeler ile derneğin kültür-sanat etkinlikleri kapsamında yapıldığını ifade eden Dernek Başkanı Nazmi Metin, sergi etkinlikleriyle ilgili şu bilgileri verdi:

 

“Derneğin kuruluş tarihi olan 2013 yılından bu güne kadar gerçekleştirdiğimiz sergi etkinliklerine dernek üyelerimiz ile derneğimize üye olmayan sanat insanları da katılabilmektedir. Resim Sergilerini düzenleme amacımız, derneğimize gelir elde etmek, yeni üyeler kazandırmak ve sergi açma imkanı bulduğu yerlerde sanatseverleri sanatçılarla buluşturmaktır.

Sergilerimiz ulusal ve uluslar arası sanatçı katılımlı olarak düzenlenmektedir. Derneğimizin sergi etkinliklerine kültür sanat faaliyetleri kapsamında destek veren belediyelerimiz oldukça, üyelerimizi ve sanatçı dostlarımızı sanatseverlerle buluşturma amaçlı sergilerimiz sürecektir. Derneğimizle ortak sanat çalışmaları yürüterek, sanatseverlerle sanatçıları buluşturmak isteyen belediyelerimizin kültür sanat müdürlükleri web sitemizden derneğimize ulaşabilirler.

Öte yandan yurt içinden ve yurt dışından sanatçı dostları Sanat Buluşmalarımıza katılmaya davet ediyoruz. Ayrıca Derneğimizin sanat faaliyetlerine destek vererek kuruluş amacını gerçekleştirmesine katkı yapan belediye başkanlarımıza da yürekten teşekkür ediyorum.

Derneğimizin dönem etkinliğinin 5.cisi olan Alanya Sanat Buluşması’nın yapılmasına katkı sağlayan Alanya belediye başkanı Sayın Adem Murat YÜCEL’e, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün değerli yönetici ve çalışanlarına, üyelerimiz ve sanatseverler adına teşekkür ediyorum.”