TRED, 4. Sergisini Beylikdüzü’nde yaptı

b-000 b-0

Trakya Ressamlar Derneği (TRED),  Uluslararası Ressam Katılımlı Sanat etkinliği olan “Örgütlü Sanat için Dayanışma Sergiler”inin 4. nü İstanbul/Beylikdüzü’nde Gerçekleştirdi. Yurtiçi ve Yurtdışından 55 ressamın 95 çalışmasının sanatseverlerin beğenisine sunulduğu buluşma sergisini Beylikdüzü’nün sanatsever genç belediye başkanı Ekrem İMAMOĞLU açtı. 15 Aralık 2014 Pazartesi günü açılışı yapılan sergi 26 Aralık günü sona erdi. 

Trakya Ressamlar Derneği (TRED) açılışını 15 Aralık 2014 Pazartesi günü saat:17:30’da Beylikdüzü belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı, “4. Örgütlü Sanat için Dayanışma Sergileri İstanbul/Beylikdüzü Buluşmasında” 55 sanatçının 95 çalışmasını Beylikdüzlü sanatseverlerle  buluşturdu. Beylikdüzü Belediyesinin destekleriyle düzenlenen sergi Beylikdüzü Kültür Merkezi Sergi Salonunda 26 Aralık 2014 tarihine kadar açık kaldı.

Sergi açılışında konuşan Beylikdüzü Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, “Sanatçılar bizlere değil, bizler sanatçılara teşekkür etmeli, sergilerine katılarak onları onurlandırmalıyız” diye konuşarak şunları söyledi:

“Ülkemizin dört bir yanından ve yurtdışından gelen sanatçıların ilçemizde ve belediyemize ait Kültür Merkezi Sergi Salonunda sergi açarak, gözbebeği çalışmalarını ilçemiz halkının beğenisine sunmaları bizleri gururlandırmıştır. Kendilerine hoş geldiniz diyerek, yaşattıkları gurur için teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.”

Sergilenen çalışmaları tek tek gezerek Dernek başkanı Nazmi METİN ile eser sahibinden bilgiler alan Belediye Başkanı İmamoğlu, ilgisiyle yerli yabancı katılımcı ressamların takdirini kazandı.

Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ilgisinin her belediye başkanından görmeyi arzuladıkları ve Atatürk Türkiye’sine yakışan bir ilgi olduğunu belirten Dernek başkanı Nazmi METİN, “Örneğin bu ilgiyi, derneğin kuruluş yeri olan Edirne’de Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan görmek isterdik. Başkanlığını yaptığı belediyenin destekleriyle geçen yıl ETSO salonunda gerçekleşen ilk sergimize gelmeyen bir belediye başkanına sahip olma gerçeğimiz, Sayın İmamoğlu’nun örnek ilgisini yaşayınca daha bir canımızı yaktı. Bizleri örnek bir konukseverlikle ağırlayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Sayın Ekrem İMAMOĞLU’na yürekten teşekkürlerimi sunuyor, Sanat dostu varlığının çoğalarak örnek olmasını diliyorum ” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s