Trakya Ressamlar Derneği’nin ‘Uluslararası Sanat Buluşmaları’ nın 3.cüsü 10 Şubat’ta Çorlu’da

Trakya Ressamlar Derneği’nin (TRED) 2017-2018 etkinlik dönemi sergileri, ‘Uluslararası Sanat Buluşmaları’ nın 3.cüsü 10 Şubat 2018 tarihinde Çorlu’da açılacak. 10 Şubat 2018 Cumartesi günü saat:14:00’da Çorlu Tarihi Belediye Binası sergi salonunda açılacak olan sergi ulusal ve uluslar arası sanatçı katılımlı olacak.

Söz konusu sergilerin, daha önceki etkinlik dönemlerinde gerçekleştirilen sergiler gibi, belediyeler ile derneğin kültür-sanat etkinlikleri kapsamında yapıldığını ifade eden Dernek Başkanı Nazmi Metin, şunları söyledi:

“2013 yılından bu güne kadar gerçekleştirdiğimiz sergi etkinliklerine dernek üyelerimiz ile derneğimize üye olmayan sanat insanları da katılabilmektedir. Sergileri düzenleme amacımız, derneğimize gelir etmek, üye kazandırmak ve sanatseverleri sanatçılarla buluşturmaktır. Sergilerimiz ulusal ve uluslar arası sanatçı katılımlı olarak düzenlenmektedir. Derneğimizin bu amacını gerçekleştirmek için kültür sanat faaliyetleri kapsamında destek veren belediyelerimiz oldukça sergilerimiz sürecektir. Derneğimizle ortak çalışmalar yürüterek sanatseverlerle sanatçıları buluşturmak isteyen belediyelerimizin kültür sanat müdürlükleri derneğimizin web sitesinden derneğimize ulaşabilirler.

01-09 Mart 2018 Tarihleri arasında 4. sergimiz Şişli/İstanbul Sanat Buluşması,  01-10 Nisan 2018 tarihleri arasında 5. sergimiz Alanya Sanat Buluşmasını gerçekleştireceğiz

Öte yandan yurt içinden ve yurt dışından sanatçı dostları Sanat Buluşmalarımıza katılmaya davet ediyoruz. Ayrıca Derneğimizin sanat faaliyetlerine destek vererek kuruluş amacını gerçekleştirmesine katkı yapan belediye başkanlarımıza da yürekten teşekkür ediyorum.

Derneğimizin dönem etkinliğinin 3.cüsü olan Çorlu Sanat Buluşması’nın yapılmasına katkı sağlayan Çorlu belediye başkanı Sayın Ünal BAYSANA’a, üyelerimiz ve sanatseverler adına teşekkür ediyorum.”