Trakya Ressamlar Derneği’nin ‘Uluslararası Sanat Buluşmaları’ Keşan Sergisiyle başlıyor

Trakya Ressamlar Derneği’nin (TRED) 2017-2018 etkinlik dönemi sergileri, ‘Uluslararası Sanat Buluşmaları’ Keşan sergisiyle başlıyor. 11 Aralık 2017 Pazartesi günü Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Konferans Salonu fuayesinde açılacak olan sergi, etkinlik döneminin ilk sergi olacak. 

Söz konusu sergilerin, daha önceki etkinlik dönemlerinde gerçekleştirilen sergiler gibi, belediyeler ile derneğin kültür-sanat etkinlikleri kapsamında yapılacağını belirten Dernek Başkanı Nazmi Metin, sanat etkinliği ile ilgili şu bilgileri verdi:

“2013 yılından beri aktif bir şekilde gerçekleştirdiğimiz sergi etkinliklerine dernek üyelerimiz ile derneğimize üye olmayan sanat insanları da katılabilmektedir. Sergileri düzenleme amacımız, derneğimize gelir etmek, üye kazandırmak ve sanatseverleri sanatçılarla buluşturmaktır. Derneğimizin bu amacını gerçekleştirmek için kültür sanat faaliyetleri kapsamında destek veren belediyelerimiz oldukça sergilerimiz sürecektir. Derneğimizle ortak çalışmalar yürüterek sanatseverlerle sanatçıları buluşturmak isteyen belediyelerimizin kültür sanat müdürlükleri derneğimizin web sitesinden derneğimize ulaşabilirler.

Öte yandan yurt içinden içinden sanatçı dostları Uluslararası katılımlı Sanat Buluşmalarımıza katılmaya davet ediyoruz. Ayrıca Derneğimizin sanat faaliyetlerine destek vererek kuruluş amacını gerçekleştirmesine katkı yapan belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum.

Derneğimizin Kardeş Sanat Derneği, Uluslararası Ressam Dayanışması Derneği’nin katılımıyla düzenlediği bu dönem etkinliği olan ilk Sanat Buluşmasını gerçekleştirmeye hazırlandığımız Keşan Sanat Buluşması’nın yapılmasına katkı sağlayan Keşan belediye başkanı Sayın Mehmet ÖZCAN’a, Başkan Yardımcısı Sayın Cengizhan AKTAN’a üyelerimiz ve sanatseverler adına teşekkür ediyorum.”