TÜRED’den Görkemli Mersin Buluşması

m-3.

Türkiye Ressam Dayanışması (TÜRED) 11. Resim Sergisini Mersin’de Açtı.

Ulusal ve Uluslararası Sanat Üretim ve Paylaşım Grubu olan Türkiye Ressam Dayanışması, bünyesinde yer alan üye ressamlar ile sanatseverleri 11. Kez Akdeniz/Mersin Sergisinde buluşturdu.

Ülkemizde ve dünyada milyonlarca insanı buluşturan sosyal paylaşım ağlarının  örgütlü en büyük sanat grubu olan Türkiye Ressam Dayanışması (TÜRED) çatısı altında bulunan ressamları, ülkenin il ve ilçelerinde düzenlediği geniş katılımlı Sergileme Dayanışmalarında  sanatseverlerle buluştumayı sürdürüyor.

26 Nisan-11 Mayıs 2014 tarihleri arasında Mersin Deniz Komutanlığı sergi Salonunda yapılan TÜRED Çağdaş Ressamlar Türkiye Sergileri Akdeniz/Mersin sergisi ile  gerçekleşen 11. Sanatçı-Sanatsever buluşmasında, grup üyesi katılımcı ressamlara ait çalışmaların sanatseverlerin beğenisine sunulduğu açıklandı.

TÜRED kurucusu Nazmi Metin tarafından yapılan açıklamada, 26 Nisan 2014 Cumartesi günü saat 17:00’da verilen bir kokteyl ile gerçekleşen sanatçı-sanatsever buluşmasının sergi salonu katkısının, Grubun Akdeniz/Mersin Temsilcisi Seher Söyleme ÇELİK’in çabalarıyla sağlandığını belirterek şunları söyledi:

“Şahsım tarafından 2010 yılında internet ortamında kurulan grubumuz bugün, bu ortamın sunduğu sosyal paylaşım olanaklarını etkin bir şekilde kullanan insan altyapısının çaba ve özverisiyle yaklaşık 110 adet paylaşım sayfası ve 100 bin takipcisiyle ülkemizin internet ortamını etkin bir şekilde kullanan en etkin ve örgütlü sanat grubudur. 4 yılda yüzlerce ressamı bir sergileme mekanında biribiriyle  ve sanatseverlerle buluşturan 11 sergi düzenlemesi gerçekleştirmiş olması bunun göstergesidir. Ülkemizin her il ve ilçesinde, yurtdışında temsilcileri bulunan grubun geçen yıl başlattığı dernekleşme süreciyle Trakya Ressamlar Derneği (TRED)’i toplumsal örgütlülüğe kazandırması, sahip olduğu insan gücünün sanat yapma çabasının bir yansımasıdır. Önümüzdeki süreçte yeni dernek örgütlenmeleri gerçekleştirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren grubumuz 12. Sergiyi, TÜRED İstanbul/Anadolu Yakası Temsilcisi Yasemin Aliköleoğlu’nun Sergi Salonu katkısıyla 07 -26 Haziran 2014 tarihleri arasında İstanbul/Tuzla’da yapacak. Grubumuzun sanat yapma çalışmalarına destek veren kurum, kuruluş ve isimlere teşekkür ediyorum.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s