TRED, 2019-2020 Etkinlik dönemini Mersin Sergisiyle başlatıyor

Trakya Ressamlar Derneği (TRED) 2020 yılı Temmuz ayına dek sürecek olan 2019-2020 yılı etkinlik dönemini, 11-16 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek “Yaşasın Sanat” Mersin Sergisiyle başlatıyor.

Söz konusu etkinliğin, Trakya Ressamlar Derneğinin, kardeş sanat dernekleri Uluslararası Ressam Dayanışması (URD) ve Marmara Güzel Sanatlar Derneği (MGSD) ile bir araya gelerek oluşturduğu Sanat Dernekleri Platformu (SADER) girişimi bünyesinde gerçekleştirdiği 25-31 Temmuz 2018 tarihinde Urla sergisiyle başlayan  “Yaşasın Sanat” etkinlik kapsamında yapıldığını belirten TRED Başkanı Nazmi Metin şunları söyledi:

“Belediyelerin katkılarıyla gerçekleştirilen önceki sergilerimiz gibi bu sergimizde Mersin Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla yapılmaktadır. Mersin B.B. Kongre ve Sergi Sarayı salonunda yapılacak olan sergimize dernek üyelerimiz dışında yurtiçinden ve yurtdışından sanatçı arkadaşlarımız katılabilir, ekonomik çıkışlı ve örgütsüzlük kaynaklı zor günler geçiren sanatımızın örgütlenerek güçlenmesini amaçlayan sanat platformu girişimimize destek verebilirler. Derneğimizin sanat projesi, “Yaşasın Sanat” başlığı altında gerçekleştireceğimiz 6. sergi olan Mersin Sergimizin yapılmasına Sergi Salonu tahsisiyle imkan sunan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap SEÇER’e,  Belediye katkısı için çaba gösteren Mersinli sanatçı arkadaşımız Seval Meray’a TEŞEKKÜR eder, bizleri umutlandıran bu sevindirici gelişmenin Belediye başkanlarımız ve sanatçı arkadaşlarımız için örnek olmasını diliyorum.”

Nazmi Metin-Trakya Ressamlar Derneği Başkanı