AB projesi “Sanatçının Yolu” Sergisi, İstanbul/Sultangazi’de

 

Türkiye-Bulgaristan arasında AB desteğiyle gerçekleştirilen Sanatçının Yolu projesinin sergiler bölümü Bulgaristan’dan sonra Türkiye’de de gerçekleştiriliyor. Uzunköprü’den, Trakya Ressamlar Derneği başkanı, gazeteci-ressam Nazmi Metin’inde aralarında bulunduğu bir grup Bulgaristanlı ve Türkiyeli ressam ve fotoğraf sanatçısının çalışmalarından oluşan sergi 31 Ocak 2018 tarihinde Edirne’de de açılacak.

Sergi yeri: Sultangazi Belediyesi, bilim ve kültür evi, adres: Uğur Mumcu Mahallesi Atatürk Bulvarı No:54 Sultangazi, istanbul, Türkiye.

Sergi ile ilgili Türkçe- Bulgarca açıklama şöyle:

Galeri Galeri, dur istanbul – tekerlekler üzerinde galeri, durağı istanbul – galeri ‘, istanbul stop

İstanbul ‘ da ” tekerlek of wheels ” adlı ilk resmi durağı istanbul ‘ da yapıldı. İstanbul ‘ daki Sultangazi Belediyesi ‘ nde bilim ve kültür evi ” sanatçının yolu ” sergisi için kapıları açtı ve şimdiden ilk ziyaretçileri kabul etti.
Türkiye ‘ de “sanatçı yolu” Sergisi ‘ nin resmi sunumu yarın olacak, 27.01.2018 saat istanbul ‘ da, Sultangazi Belediyesi, bilim ve kültür evi, adres: Uğur Mumcu Mahallesi Atatürk Bulvarı No:54 Sultangazi, istanbul, Türkiye.

Burada olduğunuz için çok memnun olacağız. Çünkü sınırın bağlantı hattı olabileceğini düşünüyoruz.

Sonraki durak Edirne.

“sanatçının yolu” Projesi, cbc ınterreg-Ipa Bulgaristan-Türkiye 2014-2020. Programı aracılığıyla ab mali desteği ile yer alıyor.

 

Галерия на колела, спирка Истанбул – Tekerlekler üzerinde galeri, durağı İstanbul – Gallery on Wheels, Istanbul stop

„Галерията на колела” направи в Истанбул първата си официална спирка по маршрута. Домът на науката и културата в Община Султангази в Истанбул отвори врати за изложбата „Пътят на художника” и вече приема първите си поситители.
Официалното представяне на изложбата „Пътят на художника” в Турция ще бъде утре, 27.01.2018 г. от 14.00 часа в Истанбул, Община Султангази, Дом на науката и културата, с адрес: Uğur Mumcu Mahallesi Atatürk Bulvarı No:54 Sultangazi, İstanbul, Türkiye.

Ще се радваме на Вашето присъствие, защото вярваме, че границата може да бъде свързваща линия.

Следваща спирка Одрин.