ÇYDD ÇOCUK KULÜBÜ ÖYKÜ YARIŞMASI 2018

ÇYDD ÇOCUK KULÜBÜ ÖYKÜ YARIŞMASI 2018

ÇAĞDAŞ BİR ÜLKE

KONU: Türkan Saylan’ın “Cumhuriyet’in Bireyi Olmak” kitabından “Bir toplumun çağdaşlaşması ya da çağın gerisinde kalması, hatta yüzlerce yıl geriye gitmesi çocukların ve gençlerin eğitimiyle doğru orantılıdır.” cümlesinden hareketle bu seneki yarışma konusu “ÇAĞDAŞ BİR ÜLKE” olarak belirlenmiştir.

KATILIM YAŞI: 4.- 5.- 6.- 7. sınıf öğrencileri

SAYFA SAYISI: Serbest

YAZIM ŞEKLİ: Okunaklı el yazısı veya bilgisayar çıktısı olarak yazılacaktır. Yazılan öykü telli dosyaya koyulup, üzerine ÇYDD şube adı, öğrencinin adı, soyadı, okul adı ve sınıfı belirtilmelidir.

UYGULAMA ÖNERİSİ: Her şube kendi öğrencileri için şubesinde “öykü tanıtım” toplantısı yapabilir. Bu toplantıya uzman bir yazar, Türkçe öğretmeni, vb. bir konuk davet edilmesi öğrencilerle öykü konusunda yapılacak bilgilendirici ve yazmaya özendirici bir söyleşi eşliğinde yarışmanın duyurulması önerilir.

TESLİM TARİHİ: Öyküler ÇYDD Şubeleri tarafından en geç 2 Nisan 2018 Pazartesi günü ÇYDD Genel Merkez’de olacak şekilde gönderilmeli veya elden teslim edilmelidir.
Gönderilerde zarfın üzerine mutlaka “Çocuk Kulübü Dikkatine” yazılmalıdır.

ÖDÜL TÖRENİ: 21 Nisan 2018 tarihinde Silivride Türkan Saylan Çocuk Şenliğinde yapılacak törende ilk 3 dereceye giren eser sahiplerine birer tablet armağan edilecektir.

#ÇYDDÇocukKulübü
#TürkanSaylan
#ÇYDD