3 Sanat Derneği’nin başlattığı “Yaşasın Sanat” Sergileri sürüyor

Trakya Ressamlar Derneği (TRED) Uluslararası Ressam Dayanışması Derneği (URD) ve Marmara Güzel Sanatlar Derneği (MGSD) tarafından oluşturulan “Sanat Dernekleri Platformu” girişimince başlatılan, “İnsanı çağdaş ve uygar bir ülke için, Yaşasın Sanat” sergileri sürüyor.

Söz konusu sergi etkinliğinin, Sanat Derneklerinin kuruluşuyla başlayan ve bu Sanat Derneklerinin bir çatı altında toplanmasıyla bir üst aşamaya taşınacak olan örgütlülük arayışının bir aktivite uzantısı olduğunu belirten Trakya Ressamlar Derneği başkanı Nazmi Metin şu bilgileri verdi: ” Bu sürecin ilk sergisi Trakya Ressamlar Derneği tarafından 25-31 Temmuz 2018 tarihinde Urla’da gerçekleştirilmiştir. Dernek üyemiz Zeynep Tunalı’nın özverili çabalarının bir ürünü olarak gerçekleşen bu sergimizi, 06-11 Kasım 2018 tarihinde dernek üyemiz Hatun Kuşcu’nun örnek katkısıyla yapılan Edremit sergimiz takip etmiştir. Coşkulu geçen bu iki sergimizle yoluna devam eden “Yaşasın Sanat” sergi etkinliğimiz, Uluslararası Ressam Dayanışması Derneği ile Marmara Güzel Sanatlar Derneği’nin sergi projesinde yer almasıyla güçlenmiştir. 2 derneğin katılımıyla “İnsanı çağdaş ve uygar bir ülke için Yaşasın Sanat” güç birliğine dönüşen sergi etkinliğinin 3. sergisi, 25 Nisan-05 Mayıs 2019 tarihleri arasında, Marmara Güzel Sanatlar Derneği başkanı ve yönetiminin özverili çabalarıyla yapılan Balıkesir sergisi olmuştur. Bu serginin 14-18 Mayıs 2019 tarihinde Nebiye Elmas Sanat Galerisine taşınmasıyla Ayvalık sergisi gerçekleştirilmiştir. Örgütlü Sanat amacının gerçekleşmesine yönelik atılan güçlü birer adım olan bu sergilerimizin yeni bir adımını, 01-10 Temmuz 2019 tarihinde Konak/İzmir sergisiyle atmaya hazırlanıyoruz. Bu coşkuyu bize yaşatacak olan isim, Uluslararası Ressam Dayanışması Derneği yönetim kurulu üyesi sayın Nurcan Özdemir’i bu örnek çabasından dolayı kutluyorum. Özverili çabalarıyla gerçekleştirdikleri “Yaşasın Sanat” sergileriyle isimlerini Örgütlü Sanat girişimi sürecine çabalarıyla yazan sayın Zeynep Tunalı, Hatun Kuşcu, Cengiz Amiklioğlu, Oray Erdağ ve Nebiye Elmas arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Vector 3D Paint Curl. Abstract Spiral Brush Stroke. Flowing Ribbon Shape. Digital Liquid Ink. Dynamic Artistic Wave. Isolated Background Design. Acrylic Splash Ribbon. Calligraphic Brushstroke Loop.