3 Sanat Derneğinden, “Dayanışma Sergileri”

Türkiye’de Sanat Dernekleri Federasyonu kuruluşunu gerçekleştirmek ve bu yönde sanat çalışmaları yapmak amacıyla kurulan 3 Sanat Derneği, bu çabayı ulusal ve uluslararası sanat camiasında tanıtmak amacıyla “Dayanışma Sergileri” düzenliyor.

Söz konusu amaç doğrultusunda kurulan Trakya Ressamlar Derneği (TRED), Uluslararası Ressam Dayanışması Derneği (URD) ve Marmara Güzel Sanatlar Derneği (MGSD) tarafından başlatılan “Dayanışma Sergileri”nin birincisi 25 Nisan- 05 Mayıs 2019 tarihler arasında Balıkesir’de yapılacak. Ev Sahipliğini Marmara Güzel Sanatlar Derneği’nin (MGSD) sergiyle ilgili açıklama yapan Dernek başkanı Cengiz AMİKLİOĞLU; “Böylesine önemli bir projede yer alarak, projenin start aldığı bir ilde ev sahipliği onurunu yaşamak derneğimiz üyeleri ve yönetim kurulumuz için coşku verici bir gelişmedir. Sanatçı dostlarımızı güzel Balıkesir’imiz de ağırlamaktan mutluluk duyacağız” diye konuştu.

Projede yer alan Trakya Ressamlar Derneği (TRED) başkanı Nazmi METİN, Uluslararası Ressam Dayanışması Derneği başkanı Mehtap KODAMAN, yaptıkları ortak açıklamada,”Sanatçının ve sanatın kendi öz gücüyle daha bir güçlenerek bağımsızlığını elde etmesini amaçlayan böyle anlamlı bir projede etkin bir şekilde yer almanın” öneminden söz ederek, “dayanışmaya katkı” çağrısında bulundular.

Projenin 2. sergisinin Haziran ayında Samsun’da, 3. sergisinin Temmuz ayında İzmir’de yapılacağı duyuruldu.