Uzunköprü’nün İz Bırakanları ilçe esnafının katkılarıyla kitaplaşarak yayımlandı

Nazmi Metin’in 9. kitabı, “Uzunköprü’de İz Bırakanlar” yazarın ilçe esnafından sağladığı desteklerle kitaplaşarak Ceren Yayınevi tarafından yayımlandı.

Yazım hazırlıkları aylar önce tamamlanan kitap çalışmasının bugüne kadar yayımlanmama nedeninin belediyenin ilgisizliğinden kaynaklandığını belirten Nazmi Metin, konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi:

“Komşu ilçelerde genellikle gazeteciler tarafından yürütülen bu gibi çalışmalar belediyelerin katkılarıyla gerçekleşen çalışmalardır. Örneğin Keşan belediyesine gittiğinizde belediyenin katkılarıyla yayımlanan Keşan la ilgili kitapların halkla ilişkiler müdürlüğü kitaplığında yer aldığını ve halka ücretsiz verildiğini görürsünüz. Bizde böyle değildir çünkü bu gibi destelere ayrılan bütçe payları genellikle ya suyuna tirit yazanlara ya da ağırlama giderlerine harcanır, doğal olarak böyle bir destek talebinde bulunan yazar birde eleştirel yazılar yazan gazeteci ise her zaman kapı duvarla karşılaşır. Durum böyle olunca ben de yıllardır yaptığım gibi, gücün karşısında eğilip bükülmek yerine ilçe esnafının içten katkılarıyla kitaplarımı yayımlama yolunu izliyorum. 9. kitabım olan “Uzunköprü’de İz Bırakanlar”  kitabının yayınlanmasına katkı yapan isim ve kuruluş temsilcilerine TEŞEKKÜR ediyorum.”