Uzunköprü’de trafik bunaltıyor

Trafik-2

Uzunköprü’nün cadde ve sokaklarında yıllardır yaşanan araç park keyfiyeti yayaları bunaltıyor. Hiçbir zaman yeterli düzenleme görmeyen sokaklarda sağlı sollu park eden araçlardan yoldan yürümek zorunda kalan yayalar ilçede trafik uygulamalarını görmek istiyor.

Uzunköprü halkının elli yıllık yakınma konularından olan cadde ve sokakların otopark olarak kullanma keyfiyeti, hızla artan araç sayısının varlığında cadde ve sokaklarda yaya ve araç trafiği akışına geçit vermez duruma getirdiğinden yakınılıyor.

İlçe merkezindeki cadde ve sokaklarda sağlı sollu park edilen araçlar yüzünden trafik akışında yaşanan sıkıntılardan bunaldıklarını ifade eden yurttaşlar, görevleri bu duruma çözüm üretmek olan trafik görevlilerini ortalıkta görememekten yakınarak tepkilerini şu sözlerle dile getirdiler:

“Dünden bugüne göreve gelen belediye başkanlarının plan tadilatı yapmaktan fırsat bulup köklü bir cadde ve sokak düzenlemesine gitmedikleri ilçemizde, cadde ve sokaklar gelişi güzel park edilen araçlar yüzünden yayalar ve araç sürücüleri için günün her saati çileye dönüşmektedir. Bazı hatırlı mal sahipleri yüzünden zaten dar olan cadde ve sokakların sorumlu kesimler tarafından denetlenmemesi ve görevli olanların ortalıkta görünmemesi yüzünden yaşanan araç park keyfiyetinin bedelini keşmekeşle boğuşarak yaşamaktan bıktık. İlgilileri bu konuda artık gerekeni yapmaya davet ediyoruz.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s