Uzunköprü Müftülüğüne Yeni Hizmet Binası ne zaman yapılacak?

Tarihi Muradiye Camini görünmez yapan bina kuşatması arasında sıkışık bir durumda olan dernek binasında yıllardır hizmet veren Uzunköprü Müftülüğünü varla yok arası olan bu durumdan kurtaracak olan yeni hizmet binasına ne zaman kavuşacak?

Uzun yıllardır İlçemizin tarihi Muradiye Camii yanındaki dernek binasında hizmet veren Uzunköprü Müftülüğü için yeni ve tam teşekküllü bir binanın yapılarak Müftülüğe kazandırılmasının günümüzde acil ihtiyaç haline geldiği bildirildi.

Yıllardır çevresinde bulunan şahıs binaları arasında bulunan ve bu konumuyla varla yok arası bir görünüme sahip olan Uzunköprü Müftülük binasının mevcut durumuyla çoktandır ihtiyaca cevap veremez durumda olduğu ifade edilerek, zaman geçirilmeksizin uygun bir alan tespit edilerek yeni bir Müftülük binasının yapılmasının ve ilçe halkının hizmetine sunulmasının bir zorunluluk olduğu belirtildi.

Öte yandan, ilçe merkezi ile bağlı köylerde imam açığı bulunduğu ve 16 civarında olan bu açığın kapatılması için ilgililerden girişimlerde bulunulması istendi.

 

Uzunköprü Müftüsü Engin ÇİÇEK kimdir?

1969 yılında Giresun’un Espiye ilçesinde doğdu. İlköğretimi Espiye’de, Ortaöğretimi de Samsun İmam-Hatip lisesinde tamamladı. Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Konya Dini Yüksek İhtisas Merkezi’nden mezun oldu.

Iğdır/Tuzluca , Kayseri/Talas ve Almanya’nın Witten şehirlerinde  İmam-Hatip olarak görev yaptı.

Iğdır/Tuzluca, Ordu/Kabataş ve Giresun Dereli ilçelerinde müftü olarak görev yaptı.

4 Eylül 2019 tarihinde Uzunköprü İlçe Müftülüğüne atandı. Arapça ve orta seviyede Almanca bilmektedir.