Uzunköprü Emniyet Müdürünün görev yeri valilik kararıyla değişti

 

Uzunköprü Emniyet Müdürü Mustafa Tekin, Edirne Valiliğinin aldığı kararla Edirne İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı bir biriminde görevlendirilmek üzere görevinden alındı. 

Edirne valiliği tarafından ani bir kararla il içi atamaları kapsamında Uzunköprü ilçe Emniyet Müdürlüğü görevinden alınan Mustafa Tekin, Edirne İl Emniyet Müdürlüğü’nün henüz belirlenmeyen bir biriminde görevlendirilmek üzere merkeze alınırken, Hamzabeyli Sınır Kapısı şube müdürü olarak görev yapan Mehmet Tekin Uzunköprü Emniyet Müdürü olarak görevlendirildi.

2017 yılı Eylülünde Uzunköprü’de ki görevine başlayan Mustafa Tekin, yedi ay gibi kısa bir süre içerinde ilçemizde ki asayiş sorunlarının tespiti ve çözüm yollarına yönelik çalışmalarıyla halkın güvenini kazanmıştı.
Uyuşturucu madde, hırsızlık, göçmen kaçakçılığı, kumar, kaçak içki imalat ve satışı gibi konularda etkin çalışmalarda bulunan Emniyet Müdürü Mustafa Tekin, asıl çalışmayı ilçe merkezinde bulunan ve özellikle yabancı uyruklu kadınların yoğunlukla bulunduğu alkollü işletmelere karşı yürütmüştü.
Edirne valiliğinin aldığı karara tepki gösteren Uzunköprü Sevdalıları, sosyal medya üzerinden yaptıkları yorumlarla görev değişikliği kararını protesto ettiler.