Uzunköprü Belediye Başkanı BECAN; “SU BORCUNU ÖDEMEYENLERİN SUYUNU KESECEĞİZ”

 

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken, Uzunköprü halkını son derece ilgilendiren ve çok tartışılacak bir karara imza atmaya hazırlandıklarını da ifade etti.
Uzunköprü belediyesinin mali tablosu basın mensupları aracılığı ile paylaşan Belediye Başkanı Özlem Becan, Uzunköprü Belediyesinin 25 milyon TL alacağı olduğunu vurgu yaparak bu alacakların tahsili konusunda ciddi yaptırımlar yapacaklarını ifade etti.
Bu rakamın büyük kısmının su alacaklarının oluşturduğunu ifade eden başkan Becan özellikle 3 bin TL ve yukarısı su borcu bulunan aboneler için kısa zaman içerisinde harekete geçip, tahsilinin sağlanması adına icra takibi ve su kesim işlemlerini başlatacaklarını ifade etti.
“3 AY BORCUNU ÖDEMEYEN ABONENİN SUYU KESİLECEK” 
Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Uzunköprü halkında belediye olarak hizmet verebilmek adına alacaklarını tahsil etmeleri gerektiğini, gerekirse elektrik faturalarında olduğu gibi su kesimi yoluna gideceklerini belirterek yaptığı bilgilendirmede;
Daha öncede belirttiğimiz gibi Uzunköprü Belediyesinin uzun vadeli borçlarla hiçbir sıkıntısı yok. Ancak kısa vadeli borçlarımızla ilgili sıkıntı çekiyoruz. Bu yüzden de satış yetkisi istemiştik. Yine belediyemiz için en büyük gelir kaynağı olan su alacaklarımız başta olmak üzere tahsilat sıkıntımız var. Eğer bu alacakları tahsil edemezsek hizmet noktasında eksik kalabiliriz.. Bu yüzden çeşitli yollarla alacaklarımızın tahsilatı yoluna gideceğiz. Önceliğimiz ön ödemeli sayaç sistemini ilçemizde yaygınlaştırmak. Özellikle su borçları konusunda ciddi yaptırımlar uygulayacağız. 3 ayı geçen sürede suyunu ödemeyen abonelerin suyunu kesip, belirli bir sürede borcunu ödemediği takdirde icra takibi başlatacağız. Başka yolumuz yok. ” dedi. (Uzunköprü Gazetesi-Okan Yavaşer)