UTSO Kadın Girişimciler Kurulu’ndan Kadınlar Günü Etkinliği

 

Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 8 Mart Perşembe günü yaklaşık 400 kişinin katıldığı bir kahvaltı etkinliği düzenledi. Kahvaltıya Kaymakam Kemal YILDIZ, Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Ercan İHTİYAR, Ticaret Borsası Başkanı Egemen ASLAN ve çok sayıda davetli konuk katıldı.
Günün açılış konuşmasını yapan UTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Seval GEMİCİ yaptığı konuşmasında etkinliğe gelen tüm misafirlere teşekkür etti ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak yaptığı konuşmasında; “Bu güzel topluluğu oluşturan kadınlarımız çok güzel görünüyorsunuz. Biz kadınlar çok değerliyiz bunu biliyorum. Kadınların olduğu her yerde üretime ve yönetime katılma imkânına kavuştukları bir ülkede toplumsal gelişmelerin çok daha hızlı olduğu görülmüştür. Günümüzde de kadınların; sosyal, ekonomik ve politik katkılarına bence her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Kadınlarımız artık iş yaşamında, ekonomik, sosyal, siyasal ve politik hayatta var. Kadınlarımıza değer vermek geleceğe yapılan en büyük yatırımdır. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır düşüncesi ile değil her başarılı erkeğin yanında bir başarılı kadın vardır anlayışıyla ilerleyelim. Göreve geldiğimiz günden itibaren biz Kadın Girişimciler Odamızın ve Sayın Başkanımızın desteği doğrultusunda gerek Odamızın etkinlikleri gerekse il ve bölge çapındaki etkinliklere aktif olarak katılıp varlığımızı hissettirdik. Bu arada; değerli Başkanımıza tüm girişimcilerimiz adına verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan İHTİYAR da, başta Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Seval GEMİCİ’ye ve yönetimi ile yoğun katılım sağlayan ilçe halkına ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. İhtiyar konuşmasında; “Oda olarak gerçekleştirdiğimiz KOSGEB eğitimlerine katılanların çoğunluğunu kadınlar oluşturuyordu.  Ekonomiye katkı sağlamak ailesine destek olmak amacıyla çeşitli meslek gruplarında yer buldular. Bu kapsamda kadınların iş hayatında yer alabilmeleri, gereken devlet destek ve teşviklerine ulaşabilmeleri yönünde hem projelerine gerekli desteği verdik, hem de açılışlarına katılmaya gayret gösterdik. Ticaret ve Sanayi odası olarak biz birlik ve beraberlik içerisinde Uzunköprü’yü ileri götürecek her projede, her yerde, her ortamda öncü olmaya devam edeceğiz. Odamızın ilgi alanına girsin ya da girmesin bizden talep ettiğiniz şeylere gerekli hassasiyeti göstereceğiz. Uzunköprü bizim sahip çıkmak görevimiz biz görevimizin bilincindeyiz UTSO olarak gereğini yapmaktan geri adım atmıyoruz. Hep birlikte daha iyi bir  Uzunköprü inşa edebilmek adına sizlerle birlikte olmayı arzu ediyorum” dedi. İHTİYAR ayrıca, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.
Kaymakam Kemal YILDIZ konuşmasında “Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyorum. Haklar özgürlükler bahşedilmez, ayağa kalkılıp alınır. Hanımlar hak ettikleri özgürlüklere, haklara kavuşmak için ayağa kalkıyorlar kendi haklarını öğreniyorlar. Birlik ve beraberlik içerisinde sizleri burada toplayan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza ve Kadın Girişimciler Kurulu Başkanımıza çok teşekkürlerimi sunuyorum.  Sizler ablasınız, annesiniz, kardeşsiniz. Gelecek toplumumuzu sizler şekillendirin yeni bir toplum yaratalım, daha medeni, kadınların toplum içerisinde sosyal, kültürel, siyasi ve ekonomik anlamda çok daha ileride olduğu bir toplum yaratın ve bu şekilde kadınların haklarını onlara kazandırın. Haklarınızı mutlaka savunun. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutlu olsun” dedi.