Cumhuriyet Mahallesine Kadın Muhtar adayı

Ebru Kocaman Cumhuriyet Mahallesi muhtarlığına aday olduğunu açıkladı. Uzunköprü Halk Eğitim Merkezi Satranç öğretmeni olan Ebru Kocaman’ın sosyal paylaşım sayfasından yaptığı açıklama şöyle:

“Değerli Uzunköprü Halkı ve Cumhuriyet Mahallesi sakinleri Mart 2019’da gerçekleşecek olan Yerel Seçimlerde Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlığı görevine mahalleme hizmet etmek için aday oldum. Mahallemizin çok ihtiyaçları var.Mahallemizde sağlık ocağı bulunmamaktadır. Ayrıca yapımı bir türlü tamamlanamayan cami ihtiyacımızda aşikardır.Hiçbir yürüyüş yolu ve bisiklet yolu bulunmamaktadır.Mahallemize yeni yerleşim yerlerinin inşa edilmesi sebebi ile altyapı sorunu da baş göstermiştir.Buralarda yaşayan vatandaşlarımızında yol,su,ulaşım vs hizmetlerden yaralanma hakları vardır.

Seçilirsem mührü cebime koyup 5 sene boyunca ortadan kaybolup bir sonraki seçimde halkın karşısına çıkmayacağım. Her zaman yanınızda ve olmam gereken muhtarlık binasında görevimin başında olacağım.Resmi yerlere dilekçe yazılması gerektiğinde muhtarlıkta görevimin başında sizlere bu konularda yardımcı ve yol gösterici olacağım. Ayrıca bir eğitimci olarak çocuklarımıza muhtarlık binasında ücretsiz satranç dersleri verip sosyal,kültürel görevlerimin de arkasında duracağım. Ayrıca çok sık değişmekte olan ve mahalle yönetimi olsun kadın hakları olsun vs konularda belirli aralıklarda toplantılar düzenleyerek halkımı bilgilendireceğim.

Yaklaşan Ramazan Bayramlarının birleştirici özelliğini de düşünürsek mahallemiz de bir iftar yemeği düzenlemek günümüzde yaşam koşulları sebebiyle alt komşumuzu,abartman sakinlerini tanıyamadığımız düşünülürse yapılacak olan iftar yemeği ile güzel ve samimi bir tanışma ortamı sağlanabilir. Daha yapılacak,konuşulacak çok projelerimiz var bunlar için bir seçim kitapçığı hazırlayıp bölge halkına dağıtmaya başlayacağım.”