AKP’li İl Genel Meclisi üyeleri, “Akıllı Kapalı Pazaryeri Projesi” ne Şerh koydu

Adalet ve Kalkınma Partisi il genel meclisi üyeleri, kendilerine bilgi verilmeden komisyon kararı alındığı gerekçesiyle Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan’ın “Akıllı Pazaryeri projesi”ne İl Genel Meclisi’nin ortak olması konusunda şerh koydukları bildirildi. Şerh gelişmesinin şu şekilde yaşadığı öğrenildi.

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan’ın hazırlamış olduğu “Akıllı Kapalı Pazaryeri Projesi” Edirne İl Özel İdaresinin ortak olması ve işgaliye gelirinden pay alması önerisiyle Edirne İl Genel Meclisinde görüşüldü.

Ancak Projeden AK Partili Meclis Üyeleri Nedret Akbulut’a, Tamer Karadağ’a ve İsmail Keleş’e bilgi verilmeden komisyon kararı alındığı için İL GENEL MECLİSİNDE PROJEYE ŞERH KONULDU.

Komisyon Başkanı CHP’li Uzunköprülü Yaşar Sasa’nın projeyi AK Partili meclis üyelerinden saklaması ve bilgi vermemesi sonucu “Dimyata Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olduk”

Ayrıca Yaşar Sasa tarafından hazırlanan raporda, Uzunköprü ve Meriç’in tüm köylerinin, Keşan, İpsala ve Malkara’nın birçok köyünün Perşembe günü kurulan pazara akın ettiği belirtildi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Uzunköprülü AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut, “Uzunköprü’ye yapılacak her projede bize danışıldığı zaman bize 1 adım gelsinler biz 10 adım gelelim. Haberimiz olmadan gizlice benim de adımın bulunduğu komisyon raporu hazırlanmış meclise sunulmuş meclise raporu görünce şok oldum ve altında benim adım yazıyor. Hiç bir şeyden haberim yokken bu nasıl olur. Bizden neden saklandı bize neden ihtiyaç duyulmadı, neden davet edilmedik yapılacak olan projeyi bu duruma neden getirdiler anlamış değilim.”dedi.