ŞEHİT POLİS MEMURU AHMET MUTLU Z-KÜTÜPHANESİ AÇILIŞI YAPILDI

Meriç’de, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma Destek Programı kapsamında yaptırılan “Şehit Polis Memuru Ahmet MUTLU Kütüphanesi”nin açılışı gerçekleştirildi.
Meriç’e bağlı Küplü beldesindeki Küplü Gazi İlkokulu’nda oluşturulan Z-kütüphanenin açılışı öncesi şehidimizin Adasarhanlı köyündeki kabri ziyaret edildi.
Meriç Kaymakamı Erinç DEMİR, törende yaptığı konuşmada, Z-kütüphanenin nesilleri hem ilim hem de teknolojiyle buluşturduğunu söyledi.
Ülkenin zor ve çetin zamandan geçtiğini belirten Kaymakamımız Sayın Erinç DEMİR, “Hem milletimiz hem devlet büyüklerimiz hem de güvenlik güçlerimizin azmi, gayreti ve fedakârlığı sayesinde çok şükür dimdik ayaktayız. Bu fedakârlardan biri de Şehidimiz Ahmet MUTLU kardeşimizdir. Ahmet MUTLU kardeşimiz ve tüm şehitlerimiz bizlerin daha bağımsız, daha güçlü ve daha büyük bir ülkede yaşaması için bir insanoğlunun yapabileceği en büyük fedakârlığı yapmıştır. Allah’tan tüm şehitlerimize rahmet diliyorum.” diye konuştu.
İl Emniyet Müdürü Ali Kemal KURT da Şehit Polis Ahmet MUTLU’NUN emanet etmiş olduğu bayrağı aynı kararlılıkla taşıdıklarını belirterek, “Belki de arkadaşlarımızın bir kısmı ve bizler de yakın zamanda belki Afrin’de veyahut Münbiç’te görev alacağız, görev almaya da hazırız. Bu ülke için, milletimizin huzuru, devletimizin geleceği için bizler de en yüksek mertebe olan şehitlik mertebesine her zaman gönüllü ve arzuluyuz.” dedi.
İl Emniyet Müdürü Ali Kemal KURT, kütüphanenin belde öğrencilerine katkıda bulunacağını da ayrıca belirtti.
İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT, şehitlerin adını okullarda, caddelerde, sokaklarda ve kütüphanelerde yaşatmanın her Türk vatandaşları ve bürokratların boynunun borcu olduğunu ifade etti.
Konuşmaların ardından “Şehit Polis Memurumuz Ahmet Mutlu Z – Kütüphanesi”nin açılışı gerçekleştirildi. Kütüphanenin açılışının ardından öğrencilere hediyeler verildi.
Şehit Polis Memurumuz Ahmet MUTLU’NUN ablası Fatma TOSUN, yapmış oldukları açıklamada, kardeşinin okumayı sevdiğini ve çocukların da okumasını çok istediğini söyledi. Kütüphaneye kardeşinin adının verilmesinin kendilerini duygulandırdığını belirten Fatma TOSUN, “Allah devletimizden razı olsun. Cumhurbaşkanımızın okuma-yazma seferberliğini başlatmasının ardından kütüphanenin açılması çok anlamlı. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.
Törene Şehidimiz Ahmet MUTLU’NUN yakınları, Kaymakam Erinç DEMİR, 54. Mekanize Tugay Komutanı Yardımcısı Albay Çağan Yeğin, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal KURT, İl Jandarma Komutanı Albay Alpaslan Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT, Belediye Başkanları, Siyasi Parti İlçe Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, polisler, askerler ve vatandaşlar katıldı.