Meriç’i Sevenler Kaygılı Konuşuyor: “Onlardan çekişme değil hizmet mücadelesi bekliyoruz”

7 nihat yörükMehmet Gürpınar

Meriç’de AKP’li Beldiye başkanı, AKP’li İl Genel Meclis Üyesi ve İlçe Başkanı’nın kısır çekişmeler içinde olduğunu öne süren Meriçliler, “Biz onlardan kısır çekişme içine girerek, ayrı telden çalmalarını değil, Meriç’e hizmet bekliyoruz”diye konuşuyor.

Edindiğimiz izlenimlere göre, Meriç’in bugünü ve geleceği ile ilgili kaygıları olan insanların eleştiri oklarının hedefinde bir süredir 2 isim var. Bunlardan ilki, ilçenin geçen dönem belediye başkanı olan Erol DÜBEK, diğeri ise şimdiki belediye başkanı Nihat YÖRÜK.

CHP’li eski belediye başkanı Erol DÜBEK’e yönelik eleştirilerin çıkış noktası, CHP Meriç örgütünde tek adamlık inadıyla yaşanan yerel seçim sürecinde rahat alınabilecek bir belediye başkanlığını AKP’den aday olan eski CHP’li Nihat YÖRÜK’e adeta altın tepside sunmanın baş aktörü olması…

“Tek amacım Meriç’e hizmet” gibi inandırıcılığını yitirmiş bir söylem şekliyle AKP’den aday olarak Meriç Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan ilçenin şimdiki belediye başkanı Nihat YÖRÜK’e  yönelik eleştirilerin çıkış noktası ise, uzlaşma tanımayan yaklaşımlarıyla, bir köşesinde kendisinin, ikinci köşesinde AKP İlçe Başkanı Şeref TÜTÜNCÜ’nün üçüncü köşesinde AKP İl Genel Meclis Üyesi  Mehmet GÜRPINAR’ın durduğu  3 başlı bir AKP teşkilatı görüntüsünü netleştiren isim olması.

Şimdi Meriçliler, “Bizler Meriçimiz bu dönem hizmet alsın, artık işimiz olsun, insanlarımız ekmek için bir başka yere göç etmek zorunda kalmasın diye, iktidar partisinden aday olan Nihat Yörük’e oy verdik. Belediye başkanı, İl Genel Meclis üyesi ve ilçe başkanı olarak onlardan kısır çekişmeler değil hizmet bekliyoruz” diye konuşuyorlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s