Meriç’e Kıymayın Efendiler!

Geri kalmış ülkelerde siyasette iktidar kanadının süreç içerisinde çürüyüp dökülmesi doğaldır, doğal olmayan, ana muhalefet kanadının aynı oranda çürüyüp dökülerek, özellikle seçim zamanlarında aday belirleme konularında bir kıyım makinesine dönüşmüş olmasıdır.

Duydum ki Meriç ilçemizde bu tip bir gelişmenin bin beteri yaşanıyormuş…

Yani yakın geçmişin ana muhalefet kalesi olan ilçelerden Meriç ilçesinde malum dinamikler CHP’nin Meriç de kaybettireni olan Erol Dübek’i belediye başkan adayı çıkarmak için kıyım makinesi benzeri çalışmaya başlamış…

Bizde parti içi tahta kurduna dönüşen bazı eski siyasetçilerin puşt zulası benzeri çirkin oyunları vardır, illaki seçilebilmek için çevirmedikleri dolabın, bulundukları vaadin haddi hesabı yoktur.

Kulağıma ulaşan söylentilere göre Meriç CHP teşkilatın da Erol Dübek’in aday olabilmesi için böyle yöntemler uygulamaya konuluyormuş.

Yapmayın  etmeyin…

Meriç’ e önümüzdeki seçim döneminde de Kıymayın Efendiler!.

Geçen seçimde olmadı bu seçimde de Erol Dübek’le olmaz…

Bunu anlamanız için Meriç’in bir dönem daha kaybetmesi gerekmiyor…

Kendini aday yaptırabilmek için bir sosyal demokrat partiliye yakışmayacak yöntemlere başvurarak yanında çalışanları parti örgütüne yığan hırs sahipleri partiye zarar verirken ilçeye bir beş yıl daha kaybettirir.

Bunun örneğini geçen seçimlerde yaşadınız. Böyle olmasına karşın hala Erol Dübek inadınızın nedeni ne?

CHP’nin Edirne İl Örgütü bu Erol Dübek düşkünlüğünüz neden?

Kişisel kazanç hesaplarınızın diğer ucunda hala neden Erol Dübek adı var?

Meriç için bu seçimde yıpranmamış yeni bir isim olan Eray Karaca ismi alternatifi mevcutken, kişisel kazanımlarınız için Erol Dübek ismini dayatarak MERİÇ’E KIYMAYIN EFENDİLER!  (Nazmi Metin-22. 10. 2018)