Meriç’de 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Etkinliği yapıldı

Meriç’de 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Etkinliği yapıldı.
Kaymakam Erinç DEMİR, Meriç Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü 97. Yılı ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programına katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Kavaklı Hürmüz ve İbrahim ATAŞ Ortaokulu İngilizce Öğretmeni İpek ŞANLI tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma ile devam etti.
Edirne Milletvekilleri Rafet SEZEN, Doç. Dr. Okan GAYTANCIOĞLU ve Erdin BİRCAN 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 97. Yıldönümü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma çerçevesinde göndermiş oldukları mesajları tüm salona okundu.
İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasında ortaokul kategorisinde birinci olan Kavaklı Hütmüz ve İbrahim ATAŞ Ortaokulu öğrencisi Melis Aleyna ERSOY okuduğu İstiklal Marşının ardından salonu adeta büyüledi.
Mehmet Akif ERSOYun eseri olan Safahattan bir bölüm okunma yarışmasında birinci olan Meriç Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep OLÇER Safahattan bir bölüm okudular. Akabinde katılımcılara Mehmet Akif ERSOY’un hayatını anlatan slayt gösterisi izletildi.
İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. Yılı ve Mehmet Akif ERSOY’u anma programı, Kavaklı Hürmüz ve İbrahim ATAŞ öğrencilerinin hazırladığı oratoryo gösterisiyle devam etti.
Dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini Kaymakam Erinç DEMİR takdim ettiler.
Programa Kaymakam Erinç DEMİR’in yanı sıra, Meriç Belediye Başkanı Nihat YÖRÜK, Küplü Belediye Başkanı Salih DERİN, protokol üyelerimiz, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.