MERİÇ YER FISTIĞINDAN FISTIK EZMESİ YAPIMI PROJESİ

y

İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla BAYAZIT Meriç Kaymakamı Ekrem GÜNGÖR’Ü İlçe Tarım ve Orman Müdürü Levent ARSLANER ile birlikte makamında ziyaret ederek İlçe tarımı hakkında bilgi alışverişinde bulundular.
İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla BAYAZIT, yöresel ürünlerin başında gelen Meriç Yer Fıstığı’nın markalaşarak değer kazandığını İl Müdürlüğü olarak yer fıstığı ezmesi yapımı konusunda Edirne Valisinin talimatları ile Meriç Kaymakamlığıyla birlikte ortak çalışma yürüteceğiz. Meriç fıstığından ilk fıstık ezmesi numuneleri yapıldı ve çok kaliteli ürünler ortaya çıktı şeklinde açıklamalarda bulundular.
İlçe Kaymakamı Ekrem GÜNGÖR, “Marka tescili yapılmış ürünümüz Meriç Yer Fıstığı’nın her geçen gün aranan ürün olduğunu bu konuyla ilgili olarak Trakya Kalkınma Ajansına proje sunup finansal destek alarak çiftçilerimize kazandırdığımız fıstık hasat makinesi, kavurma makinesi ve paketleme makinesini yaklaşan sezonda kullanacağız. Yer Fıstığımızın tanıtımı için reklam ve slogan çalışmalarına başladık. Kısa film çalışması yapacağız. Sayın Valimizin fikir babalığını yaptığı ata tohumu , protein deposu Yer fıstığımızın ezmesi konusunda çalışmalara başlayarak Valiliğimizin destekleriyle bölgemize yeni bir ürün sunacağız bu konuda bizlere her türlü desteği veren Sayın Valimize teşekkür ederiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Kaymakam Ekrem GÜNGÖR ve İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla BAYAZIT yaklaşan fıstık hasadı ve çeltik hasadının üreticilerimize bol bereket ve bol kazanç getirmesi temennisinde bulundular.