MERİÇ YER FISTIĞI ÜRETİCİSİ ALİBEY KÖYLÜ KADINLAR MERİÇ YER FISTIĞI EZMESİNİN İLK NUMUNELERİNİN YAPIMINA BAŞLADI

Kısa bir süre önce Meriç Kaymakamlığının destekleri ile İlçemize bağlı Alibey Köylü kadınların birleşmesi sonucu oluşturulan Kooperatif Üyesi Kadın Girişimcilerimiz , Meriç Kaymakamı Ekrem GÜNGÖR’ün koordinasyonu ile Edirne’de faaliyet gösteren şekerleme imalathanesini ziyaret ettiler. Firma Sahibi Arif Meriç tarafından karşılanan Kooperatif Üyesi Girişimcilerimiz yer fıstığı ezmesi üretimini yerinde inceleme fırsatı buldu. Tesisleri gezen Kadın Girişimciler yer fıstığı ezmesinin ham maddesinden son aşama olan paketlemesine kadar tüm aşamaları takip ederek numune Meriç yer fıstığı ezmesi ve Meriç yer fıstıklı kurabiye ürettiler.

Kadın Girişimciler tesisleri gezdikten sonra Meriç’e dönerek Kaymakam Ekrem Güngör’ü makamında ziyaret ettiler. Çiftçilerimiz Yıllardır üretimini yaptıkları kabuklu yer fıstığından bu sefer farklı olarak yapmış oldukları yer fıstığı ezmesi ve kurabiyesini  Meriç Kaymakamına ikramda bulunarak destekleri ve yardımlarından dolayı mutluluklarını ve teşekkürlerini iletti.

Alibeyköylü kadınlarımız İşletme Sahibi Arif Meriç’e yer fıstığı ezmesi yapımı hakkında bilgi verdikleri ve kendilerini tesislerde ağırladıkları için ayrıca teşekkür ettiler.