Meriç kaymakamlığından Okul Güvenliği Toplantısı

Meriç’de  ilçe Kaymakamı Ekrem GÜNGÖR başkanlığında, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı okul güvenliği toplantısı yapıldı. Kaymakam Ekrem GÜNGÖR öncelikle, yeni eğitim ve öğretim yılının İlçemize, İlimize ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.
Kaymakamlık Makamında gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Ekrem GÜNGÖR’ÜN yanı sıra, İlçe Jandarma Komutanı Burak BERBEROĞLU, İlçe Emniyet Amiri Mehmet SAĞLAM, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray OCAK, Okul Müdürleri ile Okul Aile Birliği Başkanları katılım sağladılar.
Okulların çevresinin daha güvenli hale getirilmesi kapsamında yapılan toplantıda, kurumların koordineli bir şekilde çalışmaları sonucu alınacak tedbirler üzerinde duruldu.
Okulların ülkemizin istikbali çerçevesinde vazgeçilmez kurumlar olduğunu belirten ilçe Kaymakamı Ekrem GÜNGÖR, “Eğitim planımızın temelinde değerler eğitimi yer almalıdır. Milli ve manevi değerlerine bağlı, öğrendikleri bilgiyle kendisine, ailesine, ülkesine, nasıl fayda sağlarım bilincindeki bir nesil hepimizin tek amacı olmalıdır. Eğitim ve öğretime yapılan yatırımlar, istikbale doğru yürüyüşümüzde attığımız sağlam adımlarımızı pekiştirecektir” diye ifadelerini dile getirdiler.