ENEZ NORMALE DÖNDÜ…

Enez’de cinayet zanlısı 2 kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Akşam saatlerinde Enezli gencin hunharca öldürülmesine tepki gösteren vatandaşlar ile kolluk kuvvetleri karşı karşıya gelmişti.

Adliyeye çıkarılan 2 zanlının ifadelerin alındığı sırada adliye önünde toplanan vatandaşlara güvenlik güçleri tarafından  tomadan su sıkılmış ara sıra da gaz  atılmıştı.

2 zanlının tutuklanmalarının ardından  vatandaşların tepkisi sona erdi ve ilçede hayat yeniden normale döndü.

BAŞKAN BOSTANCI: ENEZ BU KATİLLERE KARŞI BİR VE BERABER OLDU VE İYİ BİR SINAV VERDİ

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı,işlenen cinayete halkın tepki göstermesinin  bir daha bu tür bir olayın yaşanması adına normal bir durum olduğunu söyledi.

Olayların başından itibaren görevinin başında olduğunu  aktaran Bostancı, olayın öncesinde yaşananların bu tür bir olayın geleceğinin habercisi olduğunu ifade ederek:”Denizdeki gırgırlarda çalışanların kontrolu tam olarak yapılsaydı belki de bu olay yaşanmazdı. Bu 2 kişi zaten suç makinası imiş.Güvenlik zafiyeti olduğu kanısındayım. Atılan gaz fişeklerinden 50 den fazla vatandaş etkilendi ve hastaneye müracaat etti.Enez’de bir daha bu tür bir vahşetin işlenmemesi için  gerekli önlemler alınmalı ve denizden gelenler konttol edilmeli.”şeklinde konuştu.

(Keşan Haber Net)