Demiray’dan Sert Yanıt; “Bostancı İş Üretemez, Hatta Doğru laf da Üretemez”

BOSTANCI İŞ  ÜRETEMEZ, HATTA DOĞRU LAF DA ÜRETEMEZ…

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı’nın yerel basında çıkan “2017 Enez Yılı lafta kalmıştır” sözlerine tepki geldi. 2017 ENEZ YILI ETKİNLİKLERİ EŞGÜDÜM KOMİSYONU adına konuşan Ulaş DEMİRAY “ Kendisine gerekli yanıt Enez’de yapılan toplantıda İl Genel Meclisi Başkanı tarafından verilmiştir.

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı’nın yerel basında çıkan “2017 Enez Yılı lafta kalmıştır” sözlerine Ulaş Demiray’dan sert tepki geldi.

ulay_demyray2017 ENEZ YILI ETKİNLİKLERİ EŞGÜDÜM KOMİSYONU adına konuşan Ulaş DEMİRAY “ Kendisine gerekli yanıt Enez’de yapılan toplantıda İl Genel Meclisi Başkanı tarafından verilmiştir. Bu yılla ilgili olarak İl Genel Meclisi’nin kendi görev alanında yaptıkları anlatılmıştır. Bunun ötesinde EŞGÜDÜM SEKRETERLİĞİ olarak bizim de Sn. Bostancı’ya söyleyeceklerimiz vardır.. 2017 yılının Enez YILI ilan edilmesi, en başından beri Sn. BOSTACI’yı rahatsız etmiş ve bu etkinliğin içinde hatta başında olmamak için ucuz mazeretler üretmiştir.. Bu etkinliğe katılmadığı gibi, Enez Bürokrasisinin bu etkinliklerden uzak durması için de çaba sarfetmiştir. Yani bu etkinliği kundaklamaya çalışmıştır..” dedi.

“İlan edilen Enez yılı’ndan beklenen en önemli amacın Enez üzerine dikkatlerin daha da yoğunlaşmasını, tanıtımın içten dışa doğru daha da genişletilmesini, ilginin daha da artırılmasını  sağlamak olduğunu” belirten DEMİRAY “Her şey para ve pul değildir. Örneğin Enez’de kaymakamlık tarafından düzenlenen SATRANÇ TURNUVASI nın bütçesi ile yapılan tanıtımın getirdiği yarar ölçülemez. Elbette Enez belediyesi ve Kaymakamlığı bu işin başında olabilseydi çok daha önemli sonuçlar alınabilecekti. Belediye kendi İktidar İl Genel meclisi Üyeleri’nin de onayladığı bir etkinliğe sırtını çevirmiştir. Bu tanıtım yılı için  bütçe ayırması gereken en önemli kuruluş Enez belediyesi “Niye bu işin bütçesi yok? “ diye hesap soruyor. Bu hem suçlu hem haklı olma çabasından başka bir şey değildir..”dedi

2017 Enez Yılı ile çalışmaları ve sonuçları ile  ilgili daha sonra daha geniş bir açıklama yapacaklarını belirten Ulaş DEMİRAY “ Enez’de Belediye’nin festival adı altında 3 gün süren, yenilip ,içilen LAYLAYLOM bir etkinlik yaptığını, Enez’in en kalabalık olduğu dönemdeki bu etkinlikte sadece yorumculara ödenen paranın 110 bin TL olduğunun bilindiğini, Bu paranın Belediye bütçesinden ödenmesinin mümkün olmadığını” vurguladı. DEMİRAY “ Bu paranın kimlerden  hangi vaatlerle alındığı çok şaibelidir.. Kaldı ki bu para Enez’in tanıtımından çok, 3 gün boyunca her fırsatta mikrofonu kapıp sahneye çıkan Bostancı’nın, ENEZ YERİNE kendini tanıtması için kullanılmıştır. Halbuki bu para ile tüm yıla yayılacak şekilde, tanıtım için dış ülkelere dönük, ciddi   6-7 etkinlik ve tanıtım yapılabilirdi..” dedi.

 DEMİRAY ”İşin özeti şudur.BOSTANCI kendisinden başka bir akıl tanımaz. Örgütlü ve şeffaf çalışmak işine gelmez. Demokrasi dendiğinde yalnızca kendi seçilmişliğini anlar. İş de üretemez, hatta doğru  laf da üretemez. 15 yılda kendi hizmetlerinin ne olduğunu, gerçeği arayan BASIN MENSUPLARI araştırmalı, ondan sonra BOSTANCI’yı ciddiye alıp almamaya karar vererek, onun sözlerini gazetelerine manşet yapmalıdırlar” diyerek sözlerini tamamladı..