Kapılar 38 saat kapanacak

 

Bulgaristan sınır kapılarındaki sistem güncellemesi nedeniyle 8 Nisan Pazar günü saat 20.00’den 10 Nisan Salı günü saat 10.00’a kadar araç giriş ve çıkışı yapılamayacak…

 

 

Komşu ülke Bulgaristan’ın sınır kapılarında yapılacak yeni düzenleme ile iki gün süre ile araç alımı yapılmayacağı belirtildi.

 

 

Geçtiğimiz hafta sonu kara sınır kapılarında yapılan sistem güncellemesinden dolayı TIR giriş ve çıkışlarında sorun yaşanıp, uzun kuyruklar oluşmasına neden olan sistem güncellemesi 8 Nisan 2018 ile 10 Nisan 2018 tarihinde yeniden yapılacak.

 

 

Bulgaristan Maliye Bakanlığı Gümrükler Ajansı tarafından yapılan duyuruya göre, 8 Nisan 2018 Pazar günü saat 20.00’den 10 Nisan 2018 Salı günü saat 10.00’a kadar gümrük kapılarından araç giriş ve çıkışı yapılamayacak.

Yapılan açıklamada, “Bulgaristan Entegre Gümrük Enformasyon Sistemi’nde teknik bakım yapılacak olması nedeniyle Bulgaristan’a giriş ve çıkışlarda tüm gümrük kapıları teknik arıza rejiminde çalışacağı için söz konusu tarihlerde Bulgaristan sınırlarından geçiş yapmayı planlayanların, seyahatlerini gözden geçirmelerinde fayda olmasını umuyoruz” denildi.

 

Yurt dışına çıkış yapacak olanların veya giriş yapmayı düşünenlerin bu tarihleri arasını dikkate almasını önemle belirten Bulgar makamları her hangi bir mağduriyet yaşanmaması için gerek kendi vatandaşlarını gerekse diğer ülke vatandaşlarını bu yolla önceden uyarmış oldu. (Edirne Hudut)