3 Sanat Derneği’nden “Yaşasın Sanat” Sergileri

MGSD, TRED ve URD’nin katılımıyla gerçekleştirilen “Yaşasın Sanat” başlıklı etkinliğin ilk sergisi: 25 Nisan-05 Mayıs 2019 tarihleri arasında Balıkesir’de yapılacak.

Türkiye’de Sanat Dernekleri Federasyonu kuruluşunu gerçekleştirmek ve bu yönde sanat çalışmaları yapmak amacıyla kurulan 3 Sanat Derneği, bu çabayı ulusal ve uluslararası sanat camiasında tanıtmak amacıyla “Yaşasın Sanat” sergileri düzenliyor.

Söz konusu amaç doğrultusunda kurulan Trakya Ressamlar Derneği (TRED), Uluslararası Ressam Dayanışması Derneği (URD) ve Marmara Güzel Sanatlar Derneği (MGSD) tarafından başlatılan “Yaşasın Sanat”sergilerinin birincisi 25 Nisan- 05 Mayıs 2019 tarihler arasında Balıkesir’de yapılacak. Ev Sahipliğini Marmara Güzel Sanatlar Derneği’nin (MGSD) sergiyle ilgili açıklama yapan Dernek başkanı Cengiz AMİKLİOĞLU; “Böylesine önemli bir projede yer alarak, projenin start aldığı bir ilde ev sahipliği onurunu yaşamak derneğimiz üyeleri ve yönetim kurulumuz için coşku verici bir gelişmedir. Sanatçı dostlarımızı güzel Balıkesir’imiz de ağırlamaktan mutluluk duyacağız” diye konuştu.

Projede yer alan Trakya Ressamlar Derneği (TRED) başkanı Nazmi METİN, Uluslararası Ressam Dayanışması Derneği başkanı Mehtap KODAMAN, yaptıkları ortak açıklamada,”Sanatçının ve sanatın kendi öz gücüyle daha bir güçlenerek bağımsızlığını elde etmesini amaçlayan böyle anlamlı bir projede etkin bir şekilde yer almanın” öneminden söz ederek, “Sanat için dayanışma amaçlı gerçekleştirilen katılım gösterilmesi” çağrısında bulundular.

“Yaşasın Sanat” başlıklı etkinliğin 2. sergisinin Temmuz ayında İzmir’de yapılacağı duyuruldu.