Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği toplantısı yapıldı


“Enez’in Bölgemizin Ekonomik Sorunları Potansiyel ve Alternatif Kalkınma Modelleri” konulu toplantıda konuşan Kaymakam Elif Canan Tuncer, “Enez, coğrafi olarak Turizm, tarih, tarım, balıkçılık, Gala Golü, Lagün golleri ve doğa harikası ormanlarıyla oksijeni en bol olan bir yer. Bizler, insanlarımızın refah düzeyini artırmak için balık yemesini değil, balık tutmasını öğretmeliyiz. Enez’ in kalkınması için ne gerekiyorsa her türlü desteği vermeye haziriz.” dedi.
Toplantının ana konuşmacısı Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı, slayt gösterisi ile şunları söyledi : ” Saros Körfezi ve Enez’ in gelişmesi için, 1/25 binlik projelerin tamamlanarak hayata geçirilmesi lazım. 5 yıldızlı hotel kuracak yatırımcıların teşfik alması lazım. Öncelikle Keşan-Enez yolunun yapılması lazım. Enez Tarım, Turizm, Ticaret açısından çeşitliliğini artırması lazım. Özellikle Hamzadere projesiyle birlikte bitki örtüsünü (buğday, ayçiçeği) gibi ürünleri değiştirip, bahçeciliğe ve sebze meyveciliğe yönelerek gelirini artırması lazım. Bizler Ticaret ve Sanayi Odası olarak Enez ve Hamzadere bölgesi olarak her türlü katkıyı yapmaya hazırız.” dedi.
Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, Ümit Merttürk, Esin Savaş, Sevtap Engin, Ulaş Demiray da görüşlerini belirten bir konuşma yaptı.
Günün anısına Kaymakam Elif Canan Tuncer, KTSO başkanı İsmail Sapçı’ya plaket verdi
Dernek Başkanı İsmet Esengin, toplantıya katılanlara ve katkı verenlere teşekkür etti.
Deniz sahili Çırpan Hotel de sabah kahvaltılı yapılan toplantı Enez açısından verimli geçti. (Ömer ÇAKICI-Enez)