Uzunköprü’nün en büyük STK’larından birinin temsilcisi…

“Ben Mimarım ve Uzunköprü’nün en büyük STK’larından birinin temsilcisiyim; önceliğim, Uzunköprü’ye yakışan eserler inşa etmek…” 

Bu satırlar Uzunköprü Belediye başkanlığına, Uzunköprü Belediye Meclisi’ne sunulması talebiyle verilen bir dilekçeden…

Dilekçenin içeriği söz konusu STK temsilcisinin, Eski Terminal karşısında İmar Tadilatıyla ilgili taleplerinden oluşuyor.

Yazıda bahsi geçen “Uzunköprü’nün en büyük STK’larından birinin”, kısa adı UTSO olan Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası olduğunu, dilekçede yer alan imza sahibinin Ercan İHTİYAR olmasından anlıyoruz.

Bildiğiniz gibi, Ercan İHTİYAR işiyle ilgili dilekçesinde altını çizdiği ve “en büyük STK’larından birinin” dediği,  Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası başkanı…

Mesleği Mimar, İşi Müteahhitlik olan Ercan İHTİYAR’ın dilekçede belirttiği, “önceliğim, Uzunköprü’ye yakışan eserler inşa etmek,” dediği de duvarlarında korkuluğu, girişlerinde kapıları olmayan site evleri olsa gerek.

Neyse…

Malum dilekçe konusunu bilen insanların kafalarına takılan soru şu; Uzunköprü Belediyesine verdiğiniz, özel işinizle ilgili bir talep dilekçesinde, “en büyük STK’larından birinin temsilcisi…” olduğunuzu belirtmeye neden gerek duydunuz, Sayın İHTİYAR?