Uygar Uzunköprü’nün Çağdaş kafaları DİKKAT!… Gündem, Pancar İşletme Şefliği arazisi… Dikkatimizi lütfen oraya verelim ÖNEMLİDİR!

Uygar Uzunköprü’nün Çağdaş kafaları DİKKAT!…

Gündem, Pancar İşletme Şefliği arazisi…

Dikkatimizi lütfen oraya verelim ÖNEMLİDİR!.

İlçenin orta yerinde bulunan ve bu özelliğiyle Uzunköprü’nün akciğeri olma konumuna sahip olan Uzunköprü Pancar Bölge Şefliği arazisiyle ilgili belediye Yeşil alan yapılarak halka mal edilmesini, arazinin sahibi Türkiye Şeker Fabrikaları ise satarak imara açılmasını istiyor. Sosyal paylaşım ağlarında birileri de konuyu kişiselleştirerek şahsi çıkarlarını korumak adına birilerine yaranmak için kel alaka mecralara çekmeye çalışıyor. Bu konu sen ben, o bu gibi laf salatası ağız dalaşı tarzı nafile çabalarla heba edilecek bir konu değildir ve böyle yapılmasına izin vermeyelim… Uyanık olalım.

EDİRNE Bölgesinde; ARALARINDA Edirne Merkez ve Keşan'ında OLDUĞU, Uzunköprü PANCAR Bölge Şeflikleri de, AYNI Günde SATILIYOR!

 

Belediye Başkanı Eniş İŞBİLEN’in konuyla ilgili açıklaması…

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. mülkiyetinde bulunan 6.477 m² alanlı 19 Mayıs Caddesi üzerindeki taşınmazı, 4046 Sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun kapsamında satışının yapılma kararı alınmıştır.
Söz konusu alan, Şeker Fabrikalarına ait idari bina, lojman ve ağaçlık bir bahçeden ibarettir. Yeşil bir alan görüntüsündedir.
Anılan taşınmaz, Uzunköprü Belediye Meclisinin 2018 yılında aldığı bir karar ile YEŞİL ALAN statüsüne çekilmiştir. Yani bu alandan inşaat yapmak suretiyle faydalanmak Meclis Kararımıza göre mümkün değildir.
Bu duruma rağmen, ısrarla satışa sunulması ve farklı kullanıma gitme niyeti Uzunköprü Belediyesi’nin mevcut imar planları ve çelişki oluşturmaktadır. Uzunköprü Halkının menfaati doğrultusunda alınan Yeşil Alan’a dönüştürme Meclis Kararımızın arkasında olduğumuzu Uzunköprü Kamuoyu ile paylaşıyorum.

Av. Enis İŞBİLEN
Uzunköprü Belediye Başkanı