Nazmi Metin ölümden döndü

Gazeteci-ressam Nazmi Metin, sarhoş bir araç sürücüsünün çarpması sonucu 4 takla atan ve yan yatarak duran aracından kendi çabalarıyla çıkarak ölümden döndü.

Gazetemizin kurucusu ve Trakya Ressamlar Derneği (TRED) başkanı gazeteci Nazmi Metin, Enez limanı kavşağında alkollü bir sürücünün aracıyla çarpması sonucu hızla savrularak 4 takla atan aracından hafif yaralarla kurtuldu.

17 Ağustos günü saat 07 sularında Enez sahilindeki evinden Enez Dalyan gölü yakınlarındaki bahçesine aracıyla giderken, Enez limanı yönünden gelen O. K. yönetimindeki 22 RN 858 plakalı aracın hızla gelerek yandan çarpması sonucu oluşan kazayı ucuz atlattı. Kaza sonrasında yapılan trafik ve sağlık kontrollerinde 22 RN 858 plakalı araç sürücüsü O. K.nın 263 promil alkollü olduğu belirlenirken, kazanın meydana gelişinde yüzde yüz kusurlu olduğu tutulan raporda yer aldı.

Görgü tanıkları, O. K. nın aracıyla kavşağa çok hızlı girdiğini, herhangi bir direksiyon kırma girişiminde bulunmayarak Nazmi Metin’in aracına hızla çarparak yoldan çıkardığını ifade ettiler.  Kaza mahallini gören Mobese kayıtlarının da görgü tanıklarının ifadelerini doğruladığı öğrenildi. –

Kazadan sonra Enez Devlet Hastanesine kaldırılan Nazmi Metin, yapılan sağlık kontrollerinin ardından taburcu edildi.

(Fotoğraflar, olay yerinin yakınında evi bulunan ve o an balkonundan kazaya tanık olan gazeteci Nihal ÖZOCAK tarafından çekilmiştir.)