İşbilen’in koşuşturması

Sosyal paylaşım ağlarındaki paylaşımlarından edindiğimiz bilgilere göre İşbilen, harıl harıl yeni terminal ile pazaryeri için koşuşturuyormuş…

 

Ve halkımızın önemli bir bölümü bu koşuşturmayı, seçimlerin koşaradım gelişine bağlıyormuş…

 

Uzunköprü Belediye başkanlığına 3. kez adaylığı konusunda sağ kaşıyla ‘istemem’ diyen İşbilen’in sol kaşıyla ‘yan cebini’ işaret ettiğini, depara kalkışı andıran bu koşuşturmasından okuyabiliriz.

 

Bence, siyasetin ülkemize özgü havasına tepeden tırnağa tüm varlığıyla iyice bir ısındığını her haliyle gösteren İşbilen, gelecek seçimde, Ankara’nın vekil sakini olma beklentisinden ister istemez vaz geçerek, belediye başkanlığıyla – elbette ki Ankara’dan adaylık onayı alabilirse- yetinmeyi seçecektir.

 

Özellikle son seçimde aldığı sonuçla, yerle gök arasında biryerleri mesken edinen İşbilen’in mevcut ruh haliyle, ‘eski belediye başkanı’ olarak aramıza dönmesi beklenebilir mi?..

 

Kendisine oy sağlayan kanallara yaklaşımları özellikle son dönemlerde mavi boncuk ayarında olan bir belediye başkanın, “3. dönemi kesinlikle düşünmüyorum” demesi inandırıcı olabilir mi?..

 

Bitirirken…

 

CHP İlçe başkanlığını, belediye başkanlığına geçiş noktası olarak gördüğünü, zafer konuşmasında işaret parmağı destekli sözleriyle ifade eden Özlem BECAN’ın nefesini ense kökünde hissetmesiyle de koşuşturmasını depara dönüştüren İşbilen’in, ‘Özlem Becan sıkıntısını’ nasıl aşarak, ilçe başkanlığıyla yetinmesini sağlayıp sağlayamayacağını, merakla yakın takibe aldığımı belirtmeliyim.

 

Bir başka merakımda…

İşbilen’in Uzunköprü terminalinin olmazsa olmazı at arabalarına yeni terminalde yer verip vermeyeceği.    (Nazmi METİN-6 Şubat 2018)