İşbilen başkanın çağdaş kent anlayışı…

2 dönemdir Gazi Caddesi dışında tek bir çivi dahi çakmadığınız yaya kaldırımı diye bir sorunumuz olduğunun bilmem farkında mısınız?

Yaya kaldırımı deyip geçmeyin..

Bizim ilçede Ahmet Mehmet hatırına yapılan plan tadilatlarıyla boğazlanan cadde ve sokaklarımızın, bu yetmezmiş gibi sağlı sollu yapılan araç parklarıyla sırat köprüsüne dönüşen hallerinin varlığında hayat memat meselesidir yaya kaldırımları…

Çağdaş bir yaşam alanı yaratmanın olmazsa olmazı olan yaya kaldırımları konusu nedense bizim belediye başkanımız için Gazi Caddesi düzenlemesiyle başlayıp bitmiş gibi görülüyor.

İşbilen başkanın ilk döneminin eseri olan söz konusu düzenlemenin çağdaş bir kenti haberleyen hali günümüzde yerlerinden sökülen engelli yoluyla tarih olurken, ilçenin önemli cadde ve sokaklarının geçmişten kalma yaya kaldırımları içler acısı durumdadır.

İlçenin eski yerleşim yerlerinde yaya kaldırımı durumu bu haldeyken yeni yerleşim alanlarında ise yaya kaldırımı düzenlemesinin esamesi dahi okunmamakta, cadde ve sokak benzeri bu yerleşim yerlerinde yaya kaldırımı hizmeti girişim olarak bile hala mevcut değildir.

Benim anladığım, yenisi ve eskisiyle ilçenin yaya kaldırımları durumunun, İşbilen başkanın çağdaş kent anlayışının yerlerde süründüğünü gösterirken, 3. Dönem başkanlık talebinin de karşılığının hüsran olacağını anlattığıdır.

(Nazmi METİN-14. 11. 2018)