İnsanın İnsanca Yaşam Hakkı için

Nazmi Metin yeni foto

Ülkemiz, çağdaş değişim iddiasıyla gelenlerin çoğunlukla, çağdışı yöntemlere sıkça başvurarak ülkenin değişim dinamiklerini kendi sakat anlayışlarına göre düzenleme çabası içine girdiklerini gösteren örneklerle doludur.

Geçmişin bu örnek zenginliği yıllardır ayan beyan ortada dururken ve bu durumun yol açtığı, neden olduğu çözümsüzlük, yeni ve sonuçları daha derin acıların yaşanmasına neden olacak sorunlara anaçlık edecek gelişmelere taşınırken, aymazlığın yaşam biçimine dönüşmüş olmasına mantıklı açıklama getirmek giderek güçleşiyor.

Bu, hayatlarımızın zaten kırılgan olan çağdaş ve uygar dinamiklerini tehdit eden gelişmeleri görmezden gelme alışkanlığı edinmeye dikkat çekenlerin, tepki gösterenlerin..

Günlük yaşama kaygılarıyla örülü hayatları yaşamaya devam etme kolayına kaçmanın artış gösteren varlığını görmek ve umutları endişeyle beslemek kimilerine ağır geliyor ve bunların sayıları da belirgin bir şekilde azalıyor.

Oysa insanın insanlaşmasını sağlayan şey, yaşama hakkına sahip çıkmak ve onu her koşulda savunarak çağdaşlıkta en üst seviyeye taşımaktır.

Bunu bilenlerin çoğalması dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s